Národní baseballový program 2022

NBP, 09.05. 2022 Aktuality

Národní baseballový program
Hlavním cílem projektu NBP je zkvalitňování přechodu nejtalentovanějších hráčů ve věku 15-20 let do mužských kategorií. Snažíme se využít všech nástrojů pro zlepšení hráčského potenciálu. Pod NBP nespadají pouze hráči, ale i kluboví trenéři extraligových oddílů, reprezentační trenéři a sportovní ředitelé extraligových klubů.

HRÁČI
Pro hráče organizujeme akce, na kterých se snažíme hráčům ukázat správný směr, tréninkové jednotky a jak se stravovat a dbát o svoje tělo. Sportovní ředitelé jsou vždy vyzváni k zaslání nominace hráčů, dle ročníků narození. Hráči jsou do programu vybráni Sportovním ředitelem, reprezentačními trenéry a TMK.

Akce, které nás čekají v roce 2022:

1. - 5.8.2022 Summer camp, kapacita 50 (40hráčů + 10trenérů)

Říjen/Listopad, Euro Prospect camp/Winter league – Tenerife, bude upřesněno i s počtem hráčů (čekáme na rozhodnutí CEB)

3.10.2022 výběry BRNO Czech Talent/Program PRO

5.10.2022 výběry PRAHA Czech Talent/Program PRO

4. – 5.11.2022 Program PRO, kapacita 40 (32hráčů + 8trenérů)

2. – 4.12.2022 Czech Talent, kapacita 60 (50hráčů + 10trenérů)

7.1.2023 Prospect camp, Morava, kapacita 25 (20hráčů + 5trenérů)

8.1.2023 Prospect camp, Čechy, kapacita 25 (20hráčů + 5trenérů)

3. – 5.2.2023 Prospect camp, kapacita 50 (40hráčů + 10trenérů) 

TRENÉŘI a SPORTOVNÍ ŘEDITELÉ
Pod NBP spadají trenéři a sportovní ředitelé extraligových klubů. Trenéři mají k dispozici tréninkové materiály v PDF nebo ve video produkci. Všechny materiály mohou najít na internetových stránkách NBP: https://www.baseball.cz/nbp/treneri. Na stránkách trenéři mohou vidět pravidla pro získávání kreditů a změny v trenérských licencí. Každý trenér je zodpovědný za připsání kreditů do trenérské karty. Pokud na trenérské kartě trenérovi chybí připsaný kredit, kontaktujte prosím Petra Barocha, který má tuto administrativu na starosti (baroch@baseball.cz).  Nabídky trenérských kurzů jsou rozesílány mailem přes sportovní ředitele nebo se trenér může přihlásit na facebookovou skupinu Národního baseballového programu, kam jsou nabídky kurzů vkládány. 

FINANČNÍ PODPORA
- Sportovní ředitelé
mohou posílat od zveřejnění tohoto článku do 30.6.2022 vyplněný formulář talentované mládeže (SŘ byl zaslán mailem), ze kterého jim je vypočítaná odměna pro sportovního ředitele na daný rok. Sportovní ředitel extraligového klubu může získat až padesát tisíc korun za jeho práci s talentovanou mládeží v klubu. Sportovní ředitel je zavázán plnit podmínky v rámci smlouvy s ČBA, např: dělat v klubu program NBP, komunikovat s ředitelem reprezentací ČBA, nominovat hráče na akce NBP a předávat jim informace.

 -Tréninková centra

mají možnost od zveřejnění tohoto článku do 31.10.2022 žádat o finanční příspěvek 20 000,-Kč. Finanční příspěvek musí být použit na materiál nebo pronájem sportovních prostor. Tréninkové centrum musí mít minimálně dvě tréninkové jednotky během jednoho týdne a minimum hráčů v TC je 10. TC spolupracuje s hlavním trenérem ČBA a dodržuje tréninkové postupy NBP.

-Stipendia
hráči, kteří studují v zahraničí si mohou od zveřejnění tohoto článku do 30.9.2022 požádat o finanční příspěvek na studia v zahraničí. Minulý rok jsme finančně podpořili 7 hráčů, kteří byli na školách v USA. Hráče prosíme, aby napsali mail na baroch@baseball.cz, kde se dozví, jak postupovat a jakou žádost vyplnit k získání finanční podpory.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací