Mužský národní tým vyhlíží ASG & PBT


Mužský národní tým čeká další společná akce po posledním předsezónním soustředění na Tenerife. Reprezentace se nejprve sjede do Hluboké nad Vltavou, kde ji čeká All Star Game, která se bude hrát formátem mužská reprezentace proti výběru Extraligy. Hlasovat o jejím soupeři můžete zde - https://extraliga.baseball.cz/allstar. Hlasování se uzavře 1. června. Tým hvězd povede vítězný manažer Extraligy za rok 2021 Boris Bokaj z ostravských Arrows. Tým hvězd se bude skládat celkem ze 17 hráčů. Hráči, kteří obdrží nejvíc hlasů na každé z 11 základních pozic na hřišti. Doplněni budou o dva další nadhazovače, kteří budou mít největší počet hlasů. Stejně tak o jednoho hráče do vnějšího a vnitřního pole (bez ohledu na konkrétní pozice). Poslední dva hráči budou druhý catcher a suplující pálkař. 

Pro českou reprezentaci se bude jednat o vůbec první soustředění na jihu Čech. „Uběhlo to jako voda, těším se hodně. Beru All Star Game jako kvalitní přípravné utkání před Pražským baseballovým týdnem, který letos téměř stoprocentně splňuje naše představy o 3 těžkých soupeřích ve skupině. A mít 4 dny před tímto turnajem možnost hrát zápas proti kvalitnímu soupeři jakým jsou největší hvězdy naší Extraligy, to je přání každého trenéra. K tomu v nádherném prostředí hlubockého areálu,“ vyhlíží soustředění manažer Pavel Chadim.

Soustředění začíná v pátek, 17. června od 19:30 hod. veřejným tréninkem národního týmu pod novým umělým osvětlením. Exhibiční den odstartuje veřejný trénink s dvěma mladými reprezentanty. Následovat bude festival dlouhých odpalů, tedy homerun derby, do kterého oba týmy vyšlou své nejsilnější zástupce. Ti se budou snažit během 90 vteřin poslat co nejvíce odpalů za homerunové oplocení. Během homerun derby bude pro fanoušky připravena autogramiáda, kde budete moci získat podpis od svého oblíbeného reprezentanta, vyfotit se s ním a prohodit několik slov. „Fanoušky bych jednoznačně pozval na celý den, protože tenhle All-Star víkend je připravený hlavně pro ně. Máme v plánu spoustu doprovodného programu, takže si myslím že si každý najde to své v areálu na Hluboké,“ zve fanoušky hlavní hvězda domácích a reprezentační univerzál Martin Mužík.

Samotný zápas hraný na sedm směn začne od 15:00 hod.. Exhibiční utkání bude doprovázet četné střídání nadhazovačů a uvolněná atmosféra, která určitě přinese všem divákům skvělý baseballový zážitek. V areálu navíc bude probíhat Český baseballový pohár do 9 let pro oblast Čechy, kterého se účastní celkem 10 týmů. A aby toho nebylo málo v areálu také bude ženská reprezentace, která se připravuje na Mistrovství Evropy, které se uskuteční na začátku srpna ve Francii. Ženy si pro vás připravují dvě lekce cvičení, jejíž výtěžek půjde právě na výjezd do Francie. Po exhibičním zápase bude mít národní tým žen trénink pod umělým osvětlením.

A jak je manažer Pavel Chadim spokojený s výkony reprezentantů v české nejvyšší soutěži? „Tak nejdříve bych chtěl vyzdvihnout vyrovnanost a úroveň letošního ročníku Extraligy. Obecně myslím, že můžeme být na naši nejvyšší soutěž hrdi, zvláště když ji srovnáme s ostatními evropskými soutěžemi. Většina hráčů, které sledujeme, se umisťuje v klíčových statistikách na předních příčkách a je dobré vidět kolik z nich je na hřišti lepších než některé kluby placené zahraniční posily." Pro toto soustředění Pavel Chadim nominoval celkem 22 hráčů: „K 15 již dříve avizovaných jsme oslovili 3 nadhazovače a 4 poziční hráče. Z nadhazovačů Lukáše Ercoliho, Jeffa Barta a Lukáše Pacala. Z pozičních hráčů catchera číslo 3, Kamila Pejchala, dva univerzály Jakuba Grepla a Marka Krejčiříka a mladého vnitropolaře Milana Prokopa. Samozřejmě ještě uvidíme, jestli fanoušci svým hlasováním nenominují někoho z těchto hráčů do týmu hvězd.“

Mužský národní tým se následně přemístí do Prahy, kde ho čeká 41. ročník Pražského baseballového týdnu. Tento nejstarší baseballový turnaj v Evropě se uskuteční ve dvou areálech – Eagles a Tempo. Turnaj začíná ve středu 22. června a vítěz bude známý v sobotu 25. června. Mužský národní tým změří síly ve skupině s Řeckem, výběrem amerických univerzit Old World Baseball a Španělskem. Čeští prospekti, tedy zejména národní tým do 18 let doplněný o starší reprezentanty, čeká ve skupině kanadský výběr The North Baseball, Francie a výběr zahraničních hráčů z evropských soutěží. 

Konec června bude patřit reprezentačnímu baseballu a vy si určitě udělejte čas a přijďte podpořit reprezentanty ať už v Hluboké nad Vltavou, nebo v Praze. Na závěr bych chtěl všechny fanoušky do Hluboké pozvat, hrajeme pro vás!“ dodává Pavel Chadim.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací