Arrows a Draci se chystají na Champions Cup


Již v úterý se v německém Bonnu rozehraje nejlepší evropský klubový turnaj Pohár Mistrů (Champions Cup) a český baseball v něm bude mít poprvé v historii dva zástupce. Českou Extraligu na něm budou hájit oba loňští finalisté.

Mistrovský tým Arrows Ostrava v minulém roce hostil Pohár Mistrů na svém hřišti. V osmičlenném zastoupení ostravští baseballisté nakonec brali šestou příčku. Letos se však tým může spoléhat pouze na jednu posilu ze zahraničí a mužstvo celou sezonu trápí zranění. I proto si v Ostravě uvědomují, že nebudou patřit mezi favority turnaje. „Jedeme tam v pozici outsiderů,“ přiznává hrající manažer Arrows Boris Bokaj. „Nemá cenu to nějak skrývat. Jedeme tam ale předvést kvalitní výkon, do každého zápasu nastoupit na 100 procent a pokusit se urvat vítězství. Chceme dobře reprezentovat český baseball, Ostravu a Arrows.“

Naopak aktuální vicemistr z Brna veze do Německa až pět zahraničních posil a rád by se na turnaji dostal co nejdále. Oproti extraligové soupisce se můžou Draci na Poháru Mistrů spolehnout i na Maikela Aquiara, jenž si v TOP 6 po příchodu Juana Jaimeho již nezahraje. Navíc se v obraně i na kopci budou moct spolehnout na dlouholetého reprezentanta Martina Schneidera, jenž si na Poháru opět obleče dres Draků. „Náš první cíl je semifinále,“ přiznává před turnajem manažer Draků Hynek Čapka. „Uděláme vše pro to, abychom se tam dostali a pak se uvidí.“

Draci vstoupí do turnaje již v úterý dopoledne, když od 10:30 rozehrají zápas s loňským vítězem turnaje Parmou. Arrows čeká první zápas až v 19:00, kdy nastoupí proti domácímu Bonnu. Všechny zápasy můžete sledovat živě na YouTube kanálu WBSC Europe. Rozpis zápasů a play-by-play je k dispozici na webu WBSC Europe.

V Extralize se zatím daří lépe Drakům, kteří vyhráli ZČ, jsou momentálně v popředí TOP6 a v generálce na Pohár porazili dvakrát právě Arrows. Obhájce titulu naopak trochu bojuje s fornou, do TOP6 postoupil až v závěru ZČ, ale v první kole další fáze soutěže si dokázal dvakrát poradit s Eagles.

Fotogalerie z loňského Champions Cupu v Ostravě zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací