Repre U18 - nominace na PBT


Hráče reprezentace U18 čeká první větší prověrka letošní sezony. Reprezentanti se pod hlavičkou Czech Prospects zúčastní 41. ročníku prestižního mezinárodního turnaje Pražský baseballový týden (PBT), který se koná ve dnech od 22.6. – 25.6.2022. v baseballových areálech Eagles a Tempa.

Prvních výběrů do reprezentačního týmu, který čeká domácí ME, se zúčastnilo 92 hráčů, kteří byli nanominováni svými klubovými trenéry. Do zimních výběrů jsme vybrali 65 hráčů a s nimi následně absolvovali celkem tři soustředění (Morava fotky a Čechy fotky). 

Cílem všech setkání nebylo jenom hráče vidět, ale zároveň nasdílet zkušeností trenérů napříč celou republikou a propojit jednotlivé reprezentační tréninky včetně Národního baseballového programu. Tato návaznost funguje skvěle díky Petru Barochovi, který už má zkušenosti s podobným programem u reprezentace U15.

Tento týden, ve čtvrtek 19.6., čeká hráče jednodenní soustředění na Technice Brno, které se ponese v podobném duchu jako minulý týden v Praze. Začátek tréninku bude věnován obraně, rozdělené na nadhozovače, vnitřní a vnější pole. Dalším blokem bude přípravný zápas s danou rotací nadhazovačů a scautingu na pálce (více v článku zde).

Všichni hráči již měli možnost setkat se i na jiných větších turnajích jako je ČBP U18 a turnaj Senior League. Sehráli tak další náročné zápasy a mohli se řádně připravit na následující PBT. 

Realizační tým se na základě výkonů hráčů rozhodl nominovat na PBT následující sestavu:

1 Antoň Michal Eagles IF
2 Beránek Viktor Hroši P,IF
3 Borek Mikuláš Miners P
4 Doležal Matyáš Hroši IF
5 Hanuška Jeroným Kotlářka P
6 Hluchý Viktor Tempo IF
7 Kalčev Tadeáš Nuclears P,IF
8 Kozel Jan Klasik F-M OF,SS,2B
9 Lukavský Kryštof Tempo OF,C
10 Morgan Ben Kotlářka IF,C
11 Němčanský Matyáš Hroši P
12 Pjontek Matyáš Arrows P,3B
13 Pokorný Michal Hroši OF
14 Pražák Albert Eagles P
15 Sedláček Viktor Hluboká P
16 Schwarzinger Mathias Hroši C,IF
17 Šindelka Michal Draci OF
18 Štefka Marek Hroši P
19 Trčka Matyáš Eagles P, IF
20 Tretera Petr Nuclears  P
21 Vank Ondřej Tempo P
22 Vasko Kolev Eagles P
23 Veselý Adam Nuclears  P, IF
24 Winkler Jakub Draci C,IF
25 Zelenka Michal Tempo OF

Tým na turnaji doplní ještě hráči z mužské reprezentace a to Lukáš Pacal a Lukáš Smejkal. V prvním zápase, ve středu 22.6. čeká Czech Prospects výběr kanadských univerzit The North Baseball.

Aktuálně máme v hledáčku i další hráče, kteří by mohli být součástí 20 - ti členného týmu na ME v srpnu. Vše bude záležet na jejich aktuálních výkonech a na zdraví jednotlivých hráčů. Detaily o PBT budou zaslány všem hráčům emailem na základě jejich potvrzení účasti na e-mail: janjablonka@yahoo.com

Webové stránky PBT zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací