Příprava repre U15 na MS v Mexiku


Na start na MS U15 v Mexiku se pilně připravuje kadetská reprezentace.

Širší výběr absolvoval 27.-29.5. herní soustředění v italském Staranzanu. V turnaji čeští hráči postupně změřili síly s rakouskou reprezentací, italskými regionálními týmy a v samotném finále s výběrem Německa, kterému podlehli 6:7. Závěrečný souboj s tradičním rivalem byl tou správnou prověrkou výběru. Po úvodní směně Češi prohrávali již 0:4 a soupeř tlačil i v následující směně. Tlak se, ale podařilo zastavit, a i hostující útok zaznamenal první doběh. Tým v druhé polovině zápasu ukázal svou vnitřní sílu a byl rovnocenným protivníkem. Závěrečný tlak v sedmé směně dokázali Němci ustát a udrželi výhru. Pozitivní stránkou bylo vyspělejší pálkařské pojetí našich hráčů od páté směny, kdy line up začal fungovat daleko týmověji a plnil dané úkoly. Na rozdíl od individuálních „nemastných neslaných“ herních projevů, které nemají s týmovým sportem nic společného. V dobrém světle se ukázal i bullpen.

Od Suma open na Eagles uběhlo několik týdnů a hráči ukázali další výkonnostní posun. Vyříkali jsme si mnoho věcí, po vysoké prohře s pozdějším vítězem turnaje německou akademií, které nelze opakovat. Někteří hráči již změnili přístup a začíná se to projevovat. K týmovému úspěchu však budeme potřebovat všechny hráče, aby zabrali a začali tahat lano společně.

Červen je ve znamení pohárů a kvalifikací. Vrcholem jarní sezóny bude ČBP U15 v Ostravě a Frýdku-Místku 23.-25.6. Evropská kvalifikace JL následuje hned po poháru. V červenci budou někteří hráči nastupovat v nadstavbě soutěže U18. Ti, kteří nemají tuto příležitost se budou muset připravovat individuálně tak, aby neztratili výkonnost.

Na srpnové klíčové soustředění 5.-6.8. v Třebíči dostane pozvánku cca 30 hráčů. Po turnaji EBT 7.-12.8. (Třebíč), bude navazovat opět dvoudenní fáze 13.-14.8. (Třebíč). Pondělí 15.8. v Praze český výběr hrát dva zápasy proti německé akademii a 16.-17.8. 4 zápasy v Regensburgu.

Odlet na MS do Mexika je naplánován na pondělí 22.8., 26.8. první zápas na MS.

Fotogalerie z Itálie od Pavla Prejdy zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací