Nominace na Homerun derby na ASG 2022


Na All Star Game na Hluboké nebude samozřejmě chybět velmi oblíbené Homerun derby, kterého se zúčastní po třech pálkařích z každého týmu. 

V roce 2020 slavil vítězství Matěj Hejma, jenž ve finále porazil Marka Chlupa (více zde) . V roce 2021 se homerun derby konalo v rámci ME kadetů v Brně a výhra zůstala tzv. doma, neboť nejvíce se dařilo Pablu Manzanerovi z Draků (více zde).

A Pabel Manzanero, jenž letos odpálil zatím 6 homerunů, bude mít možnost předvést své pálkařské umění i na Hluboké. Do souboje ho nominoval trenér týmu Hvězd Boris Bokaj. Dále se můžete těšit na Ryana Johnsona z Nuclears Třebíč a Petra Čecha z Hrochů. Petr je jen 3 homeruny od vstupu do Klubu českých homerunářů a může tedy směle potrénovat do další fáze Extraligy. Ryan Johnson je pak pravidelným účastníkem těchto klání. Nechyběl homerun derby v rámci PBT v roce 2020 i 2021 a také vloni v Brně. Letos má v Extralize odpáleny dva odpaly za plot, vloni byli 4. 

Pavel Chadim věří zatím nejlepšímu homerunáři letošního ročníku Extraligy Martinu Červenkovi z Eagles, dále Matěji Menšíkovi a domácímu Martinu Mužíkovi. Červenka i Mužík absolvovali HR derby i v roce 2020. Menšík a Mužík jsou členy Klubu českých homerunářů. 

Homerun derby je na programu v sobotu 18.6. od 14:00 hod. V prvním kole má každý pálkař k dispozici 90 vteřin s možností přestávky. Dva nejlepší postupují do finále, kde mohou pálit 60 vteřin. V případně stejného počtu homerunů následuje rozstřel v trvání 60 vteřin.

Přijďte do sportovního areálu na Hluboké podpořit nejlepší pálkaře obou týmů. Vaší odměnou může být třeba podepsaná kartička či fotografie s hráči.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací