Pabel Manzanero slaví vítězství na Homerun derby při ASG


Vítězem homerun derby na All Star Game se stal Pabel Manzanero z Draků Brno. Ve finále porazil Martina Červenku, když odpálil 5 homerunů.

Atraktivní soutěž v pálkařském umění odstartoval právě pozdější vítěz Manzanero, který v úvodním kole zvládl během 90 vteřin trefit míček za plot celkem čtyřikrát. Po něm následoval první zástupce české reprezentace, Matěj Menšík z Techniky Brno. I on se v uvedeném čase dostal na číslovku čtyři v počtu odpalů za plot. O něco méně se dařilo Petru Čechovi z týmu hvězd a následně i domácímu Martinu Mužíkovi. Ani jeden z nich první dva pálkaře nepřekonali. Stejný počet homerunů, tedy čtyři, pak odpálil také Ryan Johnson z Nuclears. Po pěti pálkařích tak bylo jasné, že o postup do finálového souboje bude ještě velký boj. Prvním finalistou se pak stal poslední z prvního kola, zástupce české reprezentace Martin Červenka, jenž zvládl ještě před ukončením časového limitu odpálit pět homerunů.

Na svého soupeře si ale musel chvíli počkat. Všichni tři hráči se 4 odpaly šli totiž do rozstřelu, který měl zkrácený časový limit na 60 vteřin. Sérii začal opět Pabel Manzanero a opět se dostal na 4 homeruny. Matěj Menšík i Ryan Johnson už ho nedokázali překonat a dračí zástupce tak vyzval k finále Martina Červenku.

Pabel Manzanero, vítěz HR derby z roku 2021, které proběhlo v průběhu ME kadetů, do něj vstoupil výborně a jeho účet se zastavil na 5 odpalech za plot. Martin Červenka neměl tak skvostný začátek minutového limitu jako v prvním kole a i přes zlepšený výkon se jeho účet zastavil na číslovce čtyři.

Vítězství tak mohl oslavit člen týmu Hvězd Pabel Manazanero z Draků Brno. Cenu v podobě pálky mu předala Kristýna ElGhannam, členka ženské reprezentace, která má na Hluboké soustředění před ME ve Francii.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací