Zápas ASG vyhrála česká reprezentace


Reprezentační výběr porazil po skvěle zvládnutém závěru zápasu extraligový výběr hvězd 11:10. Rozhodnutí přinesl tříbodový homerun Matěje Menšíka v dohrávce 7.směny, kdy k vítězství týmu extraligových hvězd chyběl již jeden aut od vítězství.

„Mám s Ryanem Johnsonem velmi neblahou bilanci a bál jsem se abych nebyl strike out. Chtěl jsem posunout kluky a doufal jsem, že to společnými silami dotlačíme do úspěšného konce,“ popisoval své pocity ze startu na pálce hrdina zápasu.

Tomu předcházelo homerun derby, ve kterém zvítězil Pabel Manzanero reprezentující tým Hvězd. O jeho složení rozhodovali baseballoví fanoušci v internetovém hlasování. A homerny padaly také v samotném utkání. Hned v první směně se za plot trefil Jaylyn Williams z Nuclears, který tak otevřel skóre celé zápasu.

V něm se nadhazovači obou týmu střídali po jedné či dvou směnách a diváci si opravdu přišli na své. Reprezentace se dostala do vedení 5:2 po 4.směně, ale extraligový výběr neskládal zbraně, a po polovině utkání na reprezentační mladé nadhazovače pořádně zatlačil a před poslední, sedmou směnou vedl 10:7.

Výběr Pavla Chadima si ale nechal na závěr utkání dost sil. Nejprve bodoval Pernička po odpalu Kubici, následně se dostal na metu také Krejčiřík a závěr patřil Matěji Menšíkovi. Ten se přitom musel vypořádat se změnou nadhazovače, když Boris Bokaj vystřídal právě před jeho startem Ryana Johnsona za Aleca Lemmona. „Trefil jsem to dobře, úplně jistý jsem si nejdřív nebyl, ale potom to propuklo,“ usmíval se po zápase Menšík a pokračoval: „Celou akci jsem si strašně užil. Po konci základní části už nevídám takové hráče a takhle dobrý baseball, takže jsem se na reprezentační pauzu strašně těšil a celé odpoledne splnilo mé očekávání.“

Spokojený byl i přes prohru také Petr Čech, kterého fanoušci vybrali do All Star týmu na trochu neobvyklou pozici třetí mety: „Třetí meta není má nejoblíbenější pozice, ale začínal jsem na ní a jsem rád, že jsem dostal od fanoušků tolik hlasů. Za všechny moc děkuju.“

V zápase padlo celkem pět homerunů, baseball musel diváky bavit, stále s něco dělo. Atmosféra byla skvělá, zápasu přihlíželi také hráči kategorie U9, kteří měli v hlubockém Sportovně-relaxačním areálu svůj turnaj Českého baseballového poháru. A co říkal na utkání Petr Čech, hrající letos Extraligu za Hrochy Brno? „Zápas byl vyrovnaný, před koncem jsme vedli, ale nakonec rozhodl homerun. To je prostě baseball, čeká se na chyby. My je udělali, kluci z nároďáku taky, ale tady byli hráči, kteří dokáží každou nepřesnost trefit a odpálit. Ale jsem spokojený, užil jsem si to.“

Reprezentace se tak skvěle naladila na 41. ročník Pražského baseballového týdne, kde se ve skupině utká s reprezentací Řecka, Španělska a výběrem hráčů z amerických univerzit. Turnaj probíhá na hřištích Eagles a Tempa od 22. do 25.6.2022.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací