Českým týmům se první den PBT dařilo


Česká baseballová reprezentace pod vedením nového manažera Pavla Chadima odehrála ve středu první ostrý soutěžní zápas. Na Pražském baseballovém týdnu nastoupila proti Řecku.

Na hřišti v Eagles Parku měli čeští fanoušci důvod k radosti hned po pár minutách utkání. Milan Prokop jako první pálkař českého národního týmu totiž dokázal odpálit homerun a poslal Česko do vedení 1-0. „Byl to dlouhý stav na 6-7 nadhozů,“ hodnotil po zápase svůj odpal Milan Prokop. „Nakonec se mi to povedlo vystřelit, což jsem úplně nečekal, ale povedlo se.“

O dvě směny později stáhl další doběh Martin Pernička. Řekové však do Prahy přivedli talentovaný tým plný hráčů, kteří hrají baseball ve Spojených státech. A ten také dlouho dokázal hrát s českou reprezentací vyrovnaný souboj. Startující nadhazovač Tomáš Duffek sice Řeky držel až do páté směny na nule, ale pak jej nepodržela obrana. Ta vyprodukovala až 3 chyby v jedné směně, díky čemuž Řecko dokázalo snížit na 1-2.

„Pálkaři Řecka vypadali dobře,“ hodnotil výkon soupeře Duffek. „My jsme viděli již před zápasem, že velmi dobře odpalovali. Takže jsem se snažil držet nadhozy nízko, aby z toho nebyl nějaký zbytečný odpal až za plot.“

Po snížení vypadali Řekové mnohem sebevědoměji a pomýšleli nad vyrovnáním. Naštěstí pro český tým dokázal v sedmé směně Filip Smola druhým českým homerunem nastartovat domácí pálku. Češi momentum využili a v osmé směně čtyřmi doběhy odskočili na výraznější rozdíl ve skóre. Zápas pak v deváté směně uzavřel Jake Rabinowitz a Češi tak zvítězili v prvním utkání turnaje 7-1.

Český tým hnal dopředu nově založený fanklub, což po utkání kvitoval i startující nadhazovač Česka. „Bylo to skvělý. Fanoušci nás hnali dopředu a ani si nepamatuji, kdy tady byla taková atmosféra. Já jsem si to užíval celý zápas. Fanoušci vydrželi fandit až do konce, takže doufám, že přijdou znova,“ pochvaloval si kmenový hráč extraligových Eagles Praha Tomáš Duffek.

Kromě mužské reprezentace ve středu odehrál zápas s kanadským výběrem The North Baseball výběr talentovaných českých mladíků pod názvem Czech Prospects. Ten také vstoupil do turnaje výhrou, když zvítězil 13:5. Oba týmy čeká ve čtvrtek druhé utkání na turnaji. Mladíci od 13:00 nastoupí proti výběru zahraničních hráčů působících v Evropě. Mužská reprezentace pak od 16:30 na hřišti Tempo Praha odehraje duel proti výběru amerických hráčů z univerzit.  

Fotogalerie z PBT zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací