Česká reprezentace bere na PBT třetí místo


V sobotu měli čeští reprezentanti původně na Pražském baseballovém týdnu odehrát dva zápasy. Nejdříve dopoledne semifinále proti Hakusoh Globetrotters a dle výsledku duelu pak finále, případně zápas o bronz. Nakonec bylo ale proti počasí a pro národní tým turnaj skončil, aniž by odehráli v sobotu alespoň jeden duel.

O umístnění českého týmu tak rozhodly výkony ve skupinách a Češi se tak umístili na konečném třetím místě. Ačkoliv ambice mají Češi na domácím turnaji vždy nejvyšší, tak počasí bylo proti. Naposledy česká reprezentace vyhrála celý Pražský baseballový týden v roce 2015. „Je takové rčení: ‚Co nemůžeme změnit, tím se nezabýváme,“ prozradil manažer reprezentace Pavel Chadim. „Čekali jsme na to, jaké bude rozuzlení. Je to tak i na jiných turnajích.“

„Chtěl bych poděkovat všem organizátorům, rozhodčím a všem lidem, kteří se na tom podíleli. Je neuvěřitelné v téhle době, v takovém počasí, tak krásný turnaj pro nás udělat. Byli jsme nadšeni ze soupeřů. Řekové a Španělé splnili naše očekávaní. Kdyby nepršelo, tak bychom byli maximálně spokojeni. Řekové, hned první nadhazovač házel rychlostí přes 145 Km/H. Další dva přes 140. Španělé zase ukázali výborné technické nadhozy. Půl zápasu s Američany také výborný nadhazovač. Takže dva a půl zápasu ze tří jsem spokojený. Kdybychom hráli čtyři nebo pět zápasů, byl bych maximálně spokojen,“ pochvaloval si Pavel Chadim letošní Pražský baseballový týden.

Nový lodivod národního týmu také prozradil na čem musí ještě tým zapracovat do září, kdy se rozehraje kvalifikace na World Baseball Classic. „Je toho strašně moc. Ještě stoprocentně nevíme, jaký tým budeme mít. Máme šest lidí ve Spojených státech, osm nemocných hráčů a nejméně půlka týmu tady nebyla. Naší největší slabinou bylo stahování bodů.“

Dalším trenérem, který si odkroutil premiéru u mužské reprezentace v soutěžním utkání, byl kouč nadhazovačů John Hussey. Také on si pochvalovat turnaj a zejména výkony svých svěřenců na kopci. „Na tomto turnaji bylo velmi jednoduché být trenérem nadhazovačů. Měli jsme minimum práce. Bylo dobré vidět, že i nové tváře v národním týmu si vedly dobře. Z perspektivy nadhazovačů to byl kvalitní turnaj,“ hodnotil svou premiéru Američan, jenž letos získal také české občanství. „Je to dobrá zkušenost. Jsem tady poprvé s mužským týmem. V minulosti jsem tu byl s reprezentací hráčů do třiadvaceti let. Je dobré zjistit, jak věci fungují z této strany. Samozřejmě také poznat organizační tým a některé nové hráče v týmu. Byla to příležitost vidět, jak vše funguje,“ dodal John Hussey.

Český národní tým tak nejblíže čeká až zářijová kvalifikace na prestižní World Baseball Classic.  Před ní ještě Češi v místě dějiště v Německu odehrají několik přípravných zápasů.

Tým Czech Prospect získal na PBT dvě výhry, podlehli pouze finalistům z Globetrotters. V závěrečném dnu turnaji už hrát neměli a nyní se plně soustředí na přípravu na domácí ME.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací