Repre U18 na PBT


Mezi jednou z nejvýznamnějších českých baseballových akcí, která je na seznamu termínové listiny kromě ASG je i pražský baseballový týden. Zde samozřejmě nesměl chybět mužský národní tým společně s mladší reprezentací U18.

Na herní sraz týmu Czech Prospects, pod jehož hlavičkou národní tým juniorů na turnaji startoval, dorazilo po omluvenkách kvůli zraněním, celkem 25 hráčů. Celý průběh PBT probíhal v areálech na Tempu a Eagles a zápasy byly i s komentářem streamovány a lze se na ně po zaregistrování podívat i zpětně https://www.staylive.io/czechbaseball/pbwczech

Našim hlavním cílem na PBT bylo vyzkoušet celou obranu, převážně pak rotaci nadhazovačů. Výhodou bylo, že se zápasy hrály na 9 směn, takže prostor pro scoutování byl opravdu velký.

Do turnaje jsme vstoupili vítězstvím s týmem The North Baseball, což bylo pro některé překvapením. Hráči nastoupili do zápasu bez respektu a od první směny drželi náskok, který vyústil v konečnou výhru 13:5.
Dalším našim soupeřem byl litevský tým Utenos Titanai, jenž v turnaji nahradil odstoupivší Francii. Kluci si se supeřem poměrně snadno poradili 11:3 a po dvou dnech jsme tak měli na kontě dvě výhry. V pátek jsme vyzvali pozdějšího finalistu a vítěze Hakusoh Globetrotters. V tomto utkání se projevil velký věkový rozdíl a zkušenosti hráčů z evropských lig. Náš tým byl o několik let mladší než soupeř. Jeho rychlé nadhozy s dobrou komibinací off-speed byly o level výše, než na co jsou naši hráči zvyklí z české soutěže. Zápas tak skončil předčasně v 7.směně s konečným skóre 0:10.

Po utkání jsme se přesunuli do Eagles Parku, abychom podpořili českou reprezentaci v zápase se Španělskem, na který jsme se moc těšili. Počasí bohužel nedovolilo dohrát nejen toto utkání, ale narušilo rovněž celý sobotní program. Přišly jsme tak o zápasy s Řeckem a Old World Baseball a museli zorganizovat náhradní program.

V neděli jsme tak absolvovali kratší trénink a odpoledne zápas s reprezentací U23. Na kopci jsme prostřídali nadhazovače po 2 až 3 směnách a v obraně vyzkoušeli nové varianty. I když se jednalo o přátelské utkání, hráli jsme naplno a získali vítězství.

Účast na 41. ročníku PBT byla velmi důležitá z hlediska zúžení kádru na 24 hráčů, kteří budou nominováni na soustředění v Brně na MBS ve čtvrtek 21.7. a následně na vícedenního výjezd do Regensburgu. Turnaj, který simuloval samotné ME, nám ukázal hráče ve velmi dobrém světle jak na hřišti, tak mimo něj.

Veškerá naše příprava pak směřuje na domácí ME, které se bude hrát ve dnech 13.-18.8., přičemž skupina s českým týmem se odehraje v Ostravě (rozpis zde)

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací