Extraliga U21 před koncem základní části


Juniorská Extraliga se přehoupla do své poslední třetiny a nadcházející dva týdny rozhodnou o složení semifinálových dvojic.

Jistotu postupu do bojů o medaile mají baseballisté Eagles Praha, kteří mají na 1. místě bilanci 16 výher a 6 proher a již by je nemělo nic ohrozit při cestě do semifinále. V závěru se ale ještě budou muset strachovat o svou první pozici, protože poslední čtyři duely odehrají proti Hrochům a Drakům, kteří jsou v tabulce hned za nimi s nevelkou ztrátou.

Naopak ještě teoretickou šanci na semifinále živí poslední dva celky Tempo Praha a SaBaT Praha. Oba by ale potřebovaly ve zbylých duelech vše vyhrávat, aby předskočily čtvrtou Třebíč. Zejména SaBaT se ale letos výrazně trápí, když z osmnácti duelů vyhrál pouze jeden.

Koncem července se v utkání mezi Hrochy a Draky blýskl mladý Boris Večerka, jenž při výhře Hrochů 10-0 nepovolil Drakům ani jeden hit. I díky tomu má zatím Boris Večerka ERA 1.55, což je nejlepší výkon v lize. Pálkařům vévodí duo Jan Pospíšil (Hroši) a Kryštof Hrůza (Nuclears), kteří si zatím drží skvělý průměr .632.

Základní část Extraligy U21 by měla skončit koncem července. V srpnu se pak rozehrají semifinálové série a v září následně boje o umístnění.  

Všechny výsledky soutěže zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací