FirstCup - 4. ročník turnaje pro nejmenší


Po dvouleté covidové přestávce se minulý víkend konal FIRSTCUP, turnaj pro děti do 8 let. Je to nejen první velký turnaj pro hráče, ale  tak také turnaj na počest Joea Firsta, který před více jak 100 lety seznámil Československo s pálkovacími hrami. Do areálu U Hrocha se od pátku 24. do neděle 26. června sjelo 14 týmů, které si svou účast vybojovaly v kvalifikačních turnajích.

Ty se vzhledem k pomalejšímu rozjezdu hráčů i trenérů po sportovní době temna se v květnu uskutečnily tři, tzv. Stříbrné Superpoháry. V Jablonci, Třebíči a Kladně se jich zúčastnilo 17 týmů ze všech pěti regionů.     

O hladký průběh hlavního turnaje v Brně se staralo třicet dobrovolníků a zvláštní poděkování patří rozhodčím v čele s Davidem Chalupou, Janem Havířem a Markem Vičarem, kteří rozhodovali bez nároku na odměnu.

Jedním ze symbolů turnaje jsou turnajové čepice věnované společností BAGOsport, které hráči a trenéři obdrželi zdarma.

Páteční program končilo Homerun derby trenérů, sobotní odpoledne patřilo Masters disciplínám a večer proběhla dětská diskotéka. Propojení s Pražským baseballovým týdnem přes velkoplošné plátno díky dešti proběhlo pouze v pátek zápasem ČR - Španělsko.    

Ambasadorem turnaje byla letos poprvé domácí hvězda, dlouholetý český reprezentant, mistr Evropy do 21 let a bývalý kapitán domácích Hrochů Brno Michal Ondráček. Jeho autogramiáda proběhla před i po finále a Michal pověsil na krk medaili VŠEM 168účastníkům.  

Děkujeme za podporu ČBA, společnostem Bagosport, Suma, Play ball, Datart. A kdyby se v hnutí našel mecenáš, který by rád pomohl s nákupem turnajových čepic na další rok, abychom mohli pokračovat v tradici památečních turnajových čepic, určitě se nám ozvěte, chybí nám už jen 50 tisíc Kč.      

Pokud vám chybí výsledky, shrnutí vítězů a zaznamenáníhodných výkonů najdete na Desce cti 2022.

Na závěr díky všem, kteří pomohli, zvláště Petře Ondrouškové!

Fotografie z turnaje od Lenky Brožové a Petry Voet zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací