Pražský baseballový týden 2022 očima Pavla Chadima


Před pár dny skončil 41. ročník nejstaršího evropského turnaje a česká reprezentace mužů se v něm třikrát představila před domácími diváky. Jako trenéři jsme brali PBT a předcházející All star game jako klíčové zápasy v přípravě na kvalifikaci WBC, která by se měla konat v polovině září v Regensburgu. ASG se konalo v nádherném areálu Sokola Hluboké nad Vltavou. Skvěle připravené zázemí, zájem diváků, páteční večerní trénink pod světly, napínavé homerun derby, výborný soupeř v zápase hvězd, dramatické utkání. Byli jsme maximálně spokojeni a myslím, že i diváci na stadionu, či u streamu. Vedení se přelévalo na obě strany, diváci mohli vidět 5 homerunů, 3 na jejich, 2 na naší straně (Červenka, Menšík). A zvláště náš walk-off 3 run homerun na dva auty v dohrávce poslední směny stál za to.

Pražský baseballový týden jsme začali v úterý přípravným utkáním s americkými studenty. Pamatuji dobu, kdy tato úroveň vyhrávala PBT, ale letos američtí i kanadští studenti zaostávali. Zato vstup do turnaje s Řeky byl skvělý. Plné tribuny diváků, autobusy z celé republiky, klubové dresy, bubeníci, žákovská reprezentace, legenda české reprezentace Roman Talda a založení Fan clubu. Všem děkujeme za podporu. Utkání bylo vysoce kvalitní, jejich nadhazovači házeli rychlostí 145km/h, náš Tomáš Duffek držel soupeře daleko od skórování. V závěru utkání jsme se lehce odpoutali, abychom utkání bezpečně zavřeli našimi closery. Ve druhém utkání jsme potkali opět americké studenty, ve sluneční výhni nám šanci na vítězství dával Filip Čapka na kopci. Dost našich strike outů a neschopnost stahovat běžce ze skórovacích pozic znamenala, že jsme utkání hráli na celých devět směn.

Pod dvou vítězstvích jsme měli jistotu postupu z naší těžké skupiny (těžká skupina byla naším přáním před WBC) a favorita Španělsko před námi. Chtěli jsme startovat s Ondrou Satoriou, ale celý den pršelo a nechtěli jsme, aby házel jen jednu nebo dvě směny, což hrozilo. Rozhodli jsme se pro Jeffa Barta, který již v sobotu neměl být a Jeff utkání zvládl. Spolu s Martinem Červenkou, který kečroval, výborně střídali nadhozy a konečně nám také bezchybně zahrála obrana. Po páté směně jsme těsně vedli, v šesté těsný dvoubodový homerun Španělů. Začátek sedmé směny v obraně odházel David Mergans bez bodu, v dohrávce obsazujeme první i druhou metu s jedním outem. Odpal Arnošta Dubového chytá nádherným skokem levý polař a před Filipem Smolou, který na turnaji odpálil dvakrát až za plot, zápas pro déšť ukončen. Snažíme se nerozptylovat věcmi co nemůžeme ovlivnit, ale zrušení sobotního semifinále pro stále nekončící déšť nás mrzelo. I kvůli Ondrovi Satoriovi, Janu Tomkovi, Lukáši Hlouchovi a Jaku Rabinowtzovi, které jsme měli nachystané na oba plánované zápasy. Celkově jsme se postupně zlepšovali, škoda neodehraných zápasů, potřebovali jsme ještě získat pár informací a zkušeností  než nominujeme 30ku hráčů, kteří se budou v září připravovat na letošní vrchol.

Během turnaje se nám úplně podle našich představ nedařilo stahovat běžce ze skórovacích pozic, naopak jsme úplně nečekali, že během 5-ti zápasů odpálí osm našich pálkařů 10 homerunů.     

Na závěr díky všem, kteří nás podpořili, všem kteří jakkoliv souzní s myšlenkou Fan clubu a jeho mottem „Hrdi když se vítězí, věrni když se nedaří“. Nebudeme vždy jen vyhrávat, ale vždy budeme hrát s nasazením a pro vás.              

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací