Poslední příprava před ME U12


Český národní tým do dvanácti let se před začátkem ME U12 setkal v pátek 1. července v Třebíči, kde věnoval poslední dny tréninkové přípravě a zápasům proti německé reprezentaci. Oproti zápasům, které jsme proti Němcům odehráli v květnu, byl znát výrazný posun v kvalitě u obou týmů, méně dominovali nadhazovači a více se pálilo.

První zápas se nám nepodařil zcela dle představ, a i přes sympatické výkony nadhazovačů po několika chybách obrany necháváme soupeře odskočit o osm bodů hned v prvních dvou směnách. Od třetí směny začínáme hrát standardní baseball a snažíme se Němce dohnat. Přestože se nám zápas na konci nepodařilo otočit a prohráváme 12:14, ukázali jsme velkou vůli a odhodlání, které chceme ukazovat od začátku všech zápasů. Nedělní zápas začal opatrněji a po prvních třech směnách svítil průběžný výsledek 2:2. Nám se dařilo tlačit na každého z německých nadhazovačů a každou směnu si připsat alespoň bod. Naši nadhazovači sice nedominovali, nicméně podali slušný výkon, podpořený kvalitní obranou. Zápas nakonec dovádíme do kontrolovaného závěru 17:10.

V neděli večer jsme se přesunuli do Vídně a naplánovali krátký pondělní trénink v krásném areálu pořadatele mistrovství Evropy.

Již dne se náš tým představí v prvním zápase, v němž se utká od 18:00 s domácím Rakouskem. Naším cílem je vstoupit do turnaje vítězně a získat potřebné sebevědomí před dalšími zápasy s Francií a Německem.

Držte nám palce!

Fotografie z přípravy od Roberta Vávry a Tomáše Klinera zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací