První výhra pro žáky na ME


Česká žákovská reprezentace vstoupila do ME ve Vídni vítězstvím nad domácím výběrem 15:0. Po první bezbodové směně se čeští hráči dokázali v další fázi zápasu bodově prosadit a utkání tak skončilo již po 4 směnách.

Čeští pálkaři se dostali na mety hned v úvodním inningu, ale rakouská obrana tento útok ještě zvládla zastavit. Ve druhé hře vyšel z českého tlaku první bod zápasu. Rakouským pálkařům se naopak na Daniela Dobeše nedařilo a startující český nadhazovač byl pro ně první tři směny velkou překážkou. „Dan Dobeš dal týmu svůj vysoký standard a potřebný klid, výborně držel rakouské pálkaře daleko od skórování a velkou měrou přispěl k naší výhře," řekl k českému startérovi trenér nadhazovačů Tomáš Zachoval.
Český útok zavelel k ofenzívě hned na začátku 3.směny, kdy se podařilo otočit celý lineup a získat hned sedm bodů. Hodně k tomu pomohly také nepřesné nadhozy soupeře, ale kluci zvládli i několik pěkných hitů do zadního pole.

Česká obrana se dostala trochu do úzkých na začátku 4.směny, kdy se na kopci představil Ondřej Puš, ale nakonec si pomohla outem na domácí metě a tlak Rakouska ustála bez bodu. „Byl jsem trochu nervózní, ale Dan i Ondra dobře nadhazovali, takže se mi skvělé kečrovalo. První a poslední zápas na turnaji musíte vyhrát a ten první se nám podařil, což je hodně dobrý,“ okomentoval úvodní utkání turnaji catcher Vilém Vančura. Naopak útoku se opět dařilo, a tak byl zápas nakonec ukončen ve 4.směně pro rozdílový výsledek.

„První zápas na turnaji bývá zpravidla nervózní, jedná se o první zápasy, kdy kluci reprezentují Českou republiku a český baseball. Po prvotním tlaku, ze kterého jsme nebyli schopni stáhnut body, jsme vytrvali v trpělivosti a věřili tomu, na čem pracujeme celou přípravu, a vše se nám vrátilo ve třetí a čtvrté směně,“ hodnotil první zápas na evropském šampionátu Matouš Procházka.

Fotogalerie zde

Dalším soupeřem českého týmu bude ve středu od 14:00 hod. Francie, která v prvním zápase s dlouho vyrovnaným průběhem po sympatickém výkonu podlehla Německu 5:12.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací