Petr Ditrich byl zvolen do baseballové sekce WBSC


Ital Riccardo Fraccari byl na světovém kongresu WBSC na Tchaj-wanu opětovně zvolen předsedou této organizace, a to na období 2022-2028. Bez úspěchu nezůstali ani čeští zástupci pálkovacích sportů. Předseda ČBA Petr Ditrich byl zvolen jako člen do baseballové divize WBSC, předseda ČSA Gabriel Waage pak do výkonného výbor WBSC za softball.

„S volbou do světového výboru jsem moc nepočítal, protože všechny pozice jsou tam hodně exponované, ale nakonec všechno dobře dopadlo. Pro ČR je skvělé být u rozhodovacích procesů, a je to také ocenění našich výsledků. Gratuluji také dalším evropským zástupcům zvoleným do  WBSC, zastoupení Evropy bude trojnásobné oproti současnosti,“ řekl Petr Ditrich, kterého jsme zastihl už na cestě zpět na letišti v Istanbulu.

Klíčová pro celý průběh voleb byla hned ta první, volba prezidenta WBSC. Oba kandidáti, tedy úřadující prezident Riccardo Fraccari i francouzský vyzyvatel Diddier Seminet si věřili. Oprávněně ale pouze Fraccari, jenž získal rovných 100 hlasů. Zisk 43 hlasů byl pro tábor podporovatelů Semineta zklamáním. „Baseball a softball se rozrostly v jedno z největších a nejlépe organizovaných hnutí ve světě sportu. Málokterý jiný sport s e může pochlubit tak velkým hnutím – od mládeže po profesionály, včetně městských sportů jako Baseball5,“ řekl prezident WBSC Fraccari.

Evropa si co se týče zastoupení ve světovém baseballe a softballe výrazně polepšila. Ve výborech má nyní celkem 4 zástupce – Gabriela Waage, Metta Jacopsena z Dánska, Krunoslava Karina z Chorvatska a Petra Ditricha.
Generálním sekretářem byl opětovně zvolen Beng Choo Lowa z malajsie a pokladníkem Angelo Vicini ze San Marina.
Rodina WBSC se na kongresu rozrostla o dalších šest národních federací. Nyní tedy do této rodiny patří Bhútán, Bulharsko, Kapverdy, Laos, Saudská Arábie a Tonga.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací