Žáci na MS podlehli jasně USA


Starting line-up: CF – Adam Šťastný, LF – Robin Míka, SS – Alex Veselý, 1B – Václav Novák, P – Matouš Mlýnek, C – Vilém Vančura, RF – Martin Fajmon, 3B – David Jílek, 2B – Marek Ovesný

Zápas proti USA jsme, jako hosté, začali na pálce. Hned první pálkař, Adam Šťastný, odpaluje tvrdý linedrive do pravého pole, který pravý polař chytá.  Následně obsazujeme první metu. Přidáváme ještě jeden hit, ale to je z naší strany vše a odcházíme z útoku bez bodu.

Na kopec za nás nastupuje Matouš Mlýnek a hned první pálkař dává tušit, že to dnes nebude jednoduchý zápas. Odpaluje tvrdý double a následující pálkař ho HR stahuje domů. Třetí pálkař pálí triple a další pálkař hned opět double. Američtí pálkaři dál buší do našich nadhozů a po první směně si vytváří komfortní náskok 14:0. První směnu za nás už na kopci končí Ondřej Puš.
Druhá pálka je z naší strany ještě slabší, než první a nedaří se nám obsadit metu. V obraně se Ondrovi podaří Američany udržet na nule.

Do třetí směny jdeme s tím, že naším „vítězstvím“ v tomto zápase bude se dostat na tabuli a uhrát proti USA alespoň jeden bod. A to se nám málem daří. Při obsazené první a druhé metě pálí Václav Novák line drive, který bohužel končí v americké rukavici v levém zadním poli a my neskórujeme.
V třetí obraně už je na kopci Dominik Řezníček a tomu se dvakrát podaří vyřadit americké pálkaře strike outem. Ale i díky chybě v obraně dovolujeme Američanům zvýšit na konečných 24:0.

Do čtvrté pálky ještě posíláme na pinch hit čerstvé síly, ale nikdo z nich neprosazuje, a tak utkání končí ve čtvrté směně.

Zápas krátce zhodnotil trenér nadhazovačů Tomáš Zachoval: „Pálkaři, kterým jsme dnes čelili, by dělali problém většině 15-letých českých nadhazovačů. Je třeba zapracovat na kontrole nadhozů a věřím, že v průběhu turnaje se bude forma už jen zlepšovat.“

Dalším soupeřem bude Korea, zápas se hraje v sobotu 30.7. ve 4:30 hod. našeho času.

 

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací