Nad síly žáků na MS bylo i Japonsko


Do třetího utkání na MS s Japonskem jsme nastoupili v této zahajovací sestavě: CF - Adam Šťastný, LF - Robin Míka, SS - Alex Veselý, 1B - Václav Novák, P - Martin Fajmon, C - David Jílek, RF - Lukáš Hanák, 3B - Denis Ondroušek, 2B - Marek Ovesný.

A potřetí v řadě jsme začali jako hosté, na pálce. Náš útok by se bohužel dal popsat jako "dvanáct nahoru, dvanáct dolů". Vůbec jsme se nebyli schopni prosadit proti japonským nadhazovačům, kteří zaznamenali kombinovanou "perfect game". Sedm strike outů, bohužel, mluví za vše. Tři ground bally a fly out japonskou obranu moc neprověřily, s výjimkou jednoho linedrivu do rukavice japonské obrany.

Do první směny v obraně nastoupil na kopci výborně Martin Fajmon, který hned první dva pálkaře poslal do dugoutu se zapsaným strike-outem. Další pálkař sice obsazuje první metu na prudký odpal na kopec, který Martin nedokázal zkrotit, ale hned další pálkař je po spolupráci Alexe Veselého a Vaška Nováka out 6-3.

Druhá pálka japonského týmu už ukázala svou sílu a po singlu, home-runu a dalších odpalech vynucuje změnu na našem kopci, kam se staví Ondřej Puš. Pálkaři Japonska ale dále předvádí proč patří ke světově špičce a po druhé směně prohráváme 9-0.

Ve třetí směně pokračuje tlak japonského týmu, který přidává dalších 6 bodů. Při dvou autech ještě střídáme nadhozovače a Ondru Puše střídá Matouš Mlýnek, který na dva pálkaře směnu ukončuje.

V posledním zápase skupiny nás čeká další silný tým – Dominikánská Republika. Zápas bude stejně těžký, jako tři předchozí. Chceme zlepšit náš výkon a na hřišti nechat maximum a odejít po zápase s hlavou nahoře.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací