Zlepšený výkon žáků na výhru na MS zatím nestačil


Zápas s Dominikánskou republikou hrajeme poprvé jako domácí tým a nastupujeme s touto zahajovací sestavou: CF - Robin Míka, RF - Martin Fajmon, P - Václav Novák, 1B - Daniel Dobeš, C - Vilém Vančura, 2B - David Jílek, 3B - Jan Vik, SS - Denis Ondroušek, LF - Lukáš Hanák.

Do tohoto zápasu jdeme s cílem být co nejdéle vyrovnaným soupeřem. To se nám daří až do páté směny. Dominikánští pálkaři sice ukazují své kvality s celkem 15 hity, ale přesto se nám je, po většinu zápasu, daří držet zkrátka. V první a druhé směně jdeme z obrany po dvou obdržených bodech, ve třetí s jedním a čtvrtou směnu zvládáme bez bodu. V páté a šesté už se ale naplno ukázalo, proč je Dominkánská republika sedmá v žebříčku WBSC.

Naše obrana si bohužel v tomto zápase vybrala několik slabších okamžiků, které svou měrou přispěly k vyššímu bodovému přídělu. Nadhazovači si dobře poradili s pálkaři soupeře. Postupně se na kopci vystřídali Vašek Novák, Matouš Brabec, Dan Dobeš, Honza Vik a Dominik Řezníček. Za zmínku jistě stojí úspěšná krádež a zahraný pick-off v obraně.

Zároveň se nám podařilo proti svižným a velmi kvalitním soupeřovým nadhazovačům vybojovat pět met zdarma. Bohužel jsme však nechali na metách 8 běžců, které se nám nepodařilo stáhnout a přidat další body. Celkový dojem ze zápasu byl ale mnohem lepší, než z předchozích utkání. Konečný výsledek 2:17 tak zcela neodpovídá tomu, jak utkání na hřišti vypadalo.

Zápas hodnotí Pavel Kociňák: "Kluci předvedli bojovný výkon a rozhodně dnes, i přes rozdílový výsledek, mohli odejít se vztyčenou hlavou. Začátek zápasu nám zdržel další déšť, takže jsme byli na hřišti přes 6 hodin. Přesto jsme se vydrželi soustředit až do samého konce. Toto si chceme přenést do zápasů ve spodní skupině, kde nás bude čekat zápas s Itálií, Panamou a Jižní Afrikou. Našim cílem je vyhrát alespoň dva z těchto tří zápasů."

Přesný rozpis zápasů ve skupině o 7.11. místo zatím není znám, každopádně hrát se  bude až ve čtvrtek 4.8., neboť středa je vyhražena dohrávce skupiny B.

Fotogalerie z MS zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací