Česko čeká v další fázi MS U12 Itálie, Panama a JAR


Čeští žákovští reprezentanti skončili ve skupině B MS na Tchaj-wanu na 5.místě a nyní je čekají zápasy o konečné 7.-11. místo.

Budou to tři utkání s týmy na 4.-6. skupiny A, tedy Panamou, Itálií a Jihoafrickou republikou. Češi na těžké soupeře ve skupině nestačili, ale poslední výkon s Dominikánskou republikou naznačil posun a zlepšení hry zejména v útoku.

Prvním soupeřem Česka bude ve čtvrtek 4.8. od 8:30 hod. českého času evropský rival z Itálie. Italové skončili na červencovém ME až na 4.místě, když nejprve podlehli v semifinále pozdějímu vítěi z Německa a v zápase o bronz pak v nastavené směně Nizozemsku. Na MS dokázali zvíězit nad JAR. 
Ve druhém utkání čeká české hráče Panama, která ve skupině rovněž porazila JAR. V roce 2017 skončila na MS na 7.příčce, tedy o stupínek lépe, než Česko, které s ní na tomto turnaji prohrálo 3:13. V roce 2019 na MS nestartovala. Hraje se v pátek 5.8. od 4:30 hod. (CET).
Poslední zápas sehraje český výběr s Jihoafrickou republikou, dá se říci, tradičním soupeřem na MS této věkové kateogrie. V roce 2017Česko vyhrálo 10:0, v roce 2019 21:4. Hraje se v sobotu 6.8. od 8:30 (CET)

Překvapením MS je jistě nepostup Japonska do bojů o medaile. Japonsko bylo totiž obhájcem stříbra z roku 2019, ale ve skupině B porazilo pouze český tým.Skupinu B vyhráli američtí baseballisté, kteří jdou do skupiny o titul se dvěma výhrami. Společně s nimi pak Dominikánská republika a Korea. Ve skupině A skončily tři reprezentace - Mexiko, Tchaj-wan, Venezuela - se stejnou bilancí W-L 4-1. Těchto šest týmů se tedy od čtvrtka 4.8. utká v tzv. Super Round, přičemž po skončení této části turnaje bude hrát třetí se čtvrtým o bronz a první s druhým o zlato. To v roce 2019 získali domácí hráči, na třech předchozích šamiponátech se radovaly Spojené státy.

Na turnaji má český baseball zastoupení rovněž mezi rozhodčími. Poprvé v historii se jedná hned o dva arbirtry. Marek Vičar a Tomáš Špilauer rozhodovali řadu důležitých zápasů a věříme, že zajímavé nominace budou pokračovat i v další fázi MS.

Fotogalerie z MS zde
Stránky WBSC zde
Streamy lze sledovat v přímém přenosu na YT wbsc

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací