Ženy podlehly na ME Velké Británii


Ženská reprezentace vstoupila do ME ve Francii vysokou porážkou s Velkou Británií. Soupeř je na evropském šampionát poprvé, a byl pro český tým velkou neznámou. V zápase pak ukázal nejen pálkařskou fazónu, ale také členky týmu s rodištěm v Karibiku či v Japonsku.

Češky ztrácely hned od první směny, kterou začaly v obraně na kopci s Karolínou Blažkovou. Ta se dlouho nemohla na nadhozu srovnat, a tak soupeřky šly díky metám zdarma a také chybám pole do vedení. Svěřenkyně Richarda Kanii ale dokázaly v útoky zaregovat, i ony donutily britské nadhazovačky k metám zdarma a polařským chybám, ale chyběl jim ten správný odpal ve správný čas. Přesto byl stav utkání po dvou směnách vyrovnaný 4:4. Vše se však zlomilo v následujících dvou hrách, ve kterých střídající nadhazovačky českého týmu více vyhovovaly soupeřovým pálkařkám a body tak na straně Británie kvapem přibývaly.

Reprezentantky ještě zvládly v dohrávce 4.směny trochu korigovat stav utkání pěti body, bojovaly, sehrály několik pěkných obranných akcí, ale odpověď soupeřek byla jasná. Zápas plný met zdarma a chyb v obraně trval více jak tři hodiny, a nakonec skončil jasnou výhrou Velké Británie 27:10. "Zápas nevyšel podle našich představ. Velké množství met zdarma znatelně ovlivnilo náš výkon a ani 10 bodů nestačilo na vítězství," hodnotil zklamaně zápas asistent trenéra Tomáš Cahlík a pokračoval: "Na některých hráčkách byla vidět nervozita z takového turnaje."

Jediný hit českého týmu odpálila Kateřina Popelková, na nadhozu se postupně prostřídaly Karolína Blažková, Kateřina Maříková, Denisa Józsová a Pavla Mikšová.

Ve čtvrtek čeká český výběr Francie, obhájce titulu, který v prvním duelu na ME otočil vývoj utkání s Nizozemskem a nakonec zvítězil 6:5. Zápas začíná v 17:00 hod. "Nemůžeme doufat v lepší minulost, ale můžeme ovlivnit budoucnost. Proto se pustíme do domácích Francouzek naplno. Všechny holky v týmu chtějí vyhrát a ukázat, že jsou tu oprávněně," potvrdil Cahlík odhodlání českých reprezentantek do dalšího utkání,

Statistiky zápasu s Vekou Británií zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací