Ženy poráží na ME obhájkyně titulu z Francie


Čtvrtek 4.8. bude patřit k těm šťastným dnům pro český reprezentační baseball. Nejdříve ráno vyhráli žáci na MS U12 zápas s Itálií, kdy první vítězství na turnaji získali až v nastavené směně. Poté večer uspěly na ME ženy, které po skvělém začátku udržely vedení nad úřadujícím evropskými šampionkami z Francie a svou misi dotáhly do vítězného konce.

Francie nejenže obhajuje na domácím ME titul, ale v úvodním utkání porazila Nizozemsko. To naopak českým hráčkám se první duel s Velkou Británií vůbec nevydařil.

Nový den a jiný soupeř ale přinesl daleko lepší výkon a zaslouženou radost z výhry. Ta se zrodila hned v úvodu střetnutí. Tereza Šustrová na kopci prokázala své kvality a nepustila žádnou ze soupeřek na metu. Naopak nadhazvačce Francouzek se vůbec nedařilo, a musela být ještě v průběhu první směny střídána. Česká děvčata se do toho opřela, pálila, využila chyb soupeřek a dostala se do vedení 6:0. To ještě navýšila o dva body v následující hře. Šustrová pokračovala v dobrých výkonech, a byť se Francouzky posléze dostaly na mety i k bodům, vydržela na nadhozu celkem 5 směn. Naopak na straně obhájkyň titulu se nadhazovačky vystřídaly hned čtyři.

 

Domácí hráčky postupně prokazovaly svou kvalitu a snižovaly český náskok, ale Češky to zvládly a nakonec se mohly radovat z výhry 11:9. Poslední dvě směny doházela Kristýna El Ghannam. Obě české nadhazovačky tak napravily nepříznivý dojem z prvního utkání na ME - rozdaly dohromady 8 SO a daly pouze tři mety zdarma. Na pálce se opět dařilo Kateřině Popelkové, která zapsala 2 hity.

České hráčky podaly výborný výkon a uvidíme, jak se jim bude dařit v pátečním zápase s Nizozemskem. Ten se hraje do 11:00 hod.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací