Žáci slaví na MS výhru nad Itálií


 

Do prvního zápasu skupiny u umístění proti Itálii jsme vstoupili opět jako hosté v této základní sestavě: CF - Adam Šťastný, LF - Robin Míka, P - Václav Novák, C - Vilém Vančura, RF - Martin Fajmon, 1B - Daniel Dobeš, SS - Alex Veselý, 3B - David Jílek, 2B - Marek Ovesný.

Hned v první směně se nám na volbu v obraně daří skórovat. Pro první bod zápasu dobíhá Robin Míka, který po metě zdarma, úspěšné krádeži a posunu na divoký nadhoz. Vašek Novák na kopci vyřešil první útok Itálie na 4 pálkaře a jdeme opět pálit.

Ve druhé směně se nám nedaří skórovat. Na dva auty máme obsazenou první a třetí metu, ale line drive Robina Míky končí v italské rukavici. V obraně držíme Itálii opět na nule.

Ve třetí směně přidáváme další dva body. Na odpal Davida Jílka do levého pole dobíhají Vašek Novák a Matěj Kokorský, který v obraně střídal Viléma Vančuru po drobném zranění. Třetí útok Itálie opět ukončujeme na 4 pálkaře.

Ve čtvrté směně přidáváme další dva body na dvoumetový odpal Dana Dobeše do levého pole, kterým stahuje Matěje Kokorského a Martina Fajmona a ujímáme se vedení 5:0. Svou čtvrtou pálkou ale Italové vyrovnávají zápas. Tři chyby naší obrany, dvě mety zdarma a dva hity srovnávají stav utkání na 5-5.

Náš pátý útok vychází naprázdno, ovšem Italové přidávají důležitý bod a ujímají se vedení 6-5. 

V šesté směně obsazuje Vašek Novák první metu na čtyři špatné nadhozy, Denis Ondroušek ho sebeobětovací ulívkou posouvá do skórovací pozice na druhou metu. Na dva auty pálí Alex Veselý ground-ball na spojku, která nepřesně přihazuje a toho využíváme k doběhu vyrovnávacího bodu. Do šesté směny vstupují Italové metou zdarma, po které střídáme nadhazovače a na kopec jde Martin Fajmon. Na singl Italové obsazují první a druhou metu. Další pálkař páli do vzduchu a míč bezpečně chytá Marek Ovesný. Následuje tvrdý line-drive do středního pole, který v běhu chytá Adam Šťastný a příhozem na druhou metu ukončujeme směnu dvojautem. Stav utkání je 6-6 a jdeme hrát tie-break.

S běžci na první a druhé metě začíná jako první pálkař Marek Ovesný. Jeho ulívku italská obrana nestíhá zahrát a tak máme obsazené všechny mety bez autu. Adam Šťastný singlem stahuje první doběh extra inningu. Robin Míka pálí krátký odpal do středního pole, který znamená první aut. Následný double do pravého středního pole Vaška Nováka stahuje všechny tři běžce. Denis Ondroušek ulívkou posouvá Vaška na třetí metu, aby ho následně Martin Fajmon stáhl domů pro náš jedenáctý bod zápasu.

Italský útok v nastavené směně zastavuje Martin Fajmon dvěma strike-outy a ground-outem, který sám přihazuje na první metu.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací