Ženy budou hrát na ME o zlato


České baseballistky si na ME ve Francii zahrají o zlaté medaile. Po výhře nad obhájkyněmi titulu z Francie si v posledním utkání ve skupině vyšláply také na Nizozemsko a se dvěma výhrami postoupily do zápasu o 1.místo.

O vítězství rozhodla děvčata ve druhé půlce zápasu, kdy si i díky in-side homerunu Karolíny Blažkové připsala během dvou směn 16 bodů a soupeřkám tak výrazně odskočila. „Pocity jsou skvělé, pálka co říct, oběhnutý tříbodový homerun...“ neskrývala dojetí a radost hráčka Kotlářky Praha, která zápas nakonec i dohazovala a poslala soupeřky během tří směn pětkrát zpět na lavičku po SO: „Po prvním utkání s Británií jsem si říkala, že můj nadhoz není moc dobrý, ale dnes se to vylepšilo. Jsem moc spokojená.“ 

Že zápas přinese hodně bodů ukázala už úvodní směna, kterou sice české reprezentantky prohrály 4:6, a musely sáhnout ke změně startující nadhazovačky, ale dokázaly se stříbrným týmem z roku 2019 držet krok. V průběhu utkání, které trvalo více než čtyři hodiny se pak Češkám začalo dařit v útoku, dobré odpaly i skóre doběhů na jejich straně přibývaly. A když se k tomu přidala i výborný výkon nadhazovaček a obrany, rozdílové vítězství bylo na světě.

„Je to obrovské a strašně příjemné překvapení,“ řekl po zápase předseda ČBA Petr Ditrich a dodal: „České baseballistky přepsaly dějiny tohoto sportu.“

Vedle homerunu Blažkové se na pálce dařilo také Kristýně El Ghannam, jež zaznamenala 4 hity, z toho dva dvoumetové a 3 stažené body.

Finále ME je na programu v sobotu od 13:00 hod., kdo bude soupeřem českého překvapení zatím není jasné. Rozhodne o tom odpolední duel mezi Francií a Velkou Británií.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací