Ženy berou na ME stříbrné medaile


České baseballové reprezentantky získaly na ME stříbrné medaile. Ve finále prohrály s domácím týmem Francií 3:13. Francie tak obhájila evropský titul z roku 2019, byť se jí ve skupině tolik nedařilo. S Českem prohrála, zápasy s Nizozemskem a Velkou Británií pak otáčela až v koncovce a vyhrála pouze o bod.

O konečné výsledku rozhodla třetí směna, ve které soupeřky získaly 7 bodů a českému týmu výrazně odskočily. Češky už pak nenašly ty správné nadhozy, které by mohly odpálit a prověřit více francouzskou obranu. Tu skvěle držela startující nadhazovačka Cassandra Vingeau, jež nakonec vydržela na kopci celých pět směn. „Dnes to byl nejtěžší zápas ze všech, které jsme tady hrály,“ říkala po finále Tereza Stejspalová. Děvčata však bojovala až do konce, dokázala se dostat na mety, ale v konci už chyběly síly na zvrat. „Už na nás byla cítit únava, bylo velké vedro a Francouzky si šly tvrdě za vítězstvím. Ale byl to skvělý turnaj, měly jsme tady skvělý tým a skvělou partu“ doplnila startující nadhazovačka finálového zápasu.

České reprezentantky nemusí být i přes finálovou porážku zklamané. Oproti minulém ME si o příčku polepšily, a navíc dokázaly ve skupině dvakrát zvítězit, když porazily žebříčkově lépe postavené reprezentace Francie a Nizozemska. Spokojeni tak byli i fanoušci, kteří přijeli do Francie české hráčky povzbudit. Jedním z nich byl dlouholetý hráč baseballu a softballu a bývalý reprezentant Patrik Kolkus, který měl v týmu dceru a manželku: „Mrzí mě, že holky nevyhrály, strašně jsem jim to přál. Ale je potřeba říct, že po prvním nevydařeném utkání se neuvěřitelně zvedly a získaly stříbrné medaile, což je historicky nejlepší výsledek. Takže já jsem strašně šťastný.“

V utkání děvčata zaznamenala šest hitů, ale bohužel také tři chyby v obraně. Na kopci se po Stejspalové podruhé v turnaji objevila Kristýna El Ghannam.

Konečné pořadí:
1. Francie
2, Česko
3. Nizozemsko
4. Velká Británie

Ve finále se představil také český rozhodčí na turnaji Ondřej Beneš.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací