Junioři absolvovali přípravu v Regensburgu


Juniorská reprezentace vyrazila na plánované soustředění do Německa, kde proběhla jedna z posledních příprav na vrchol letošní sezóny Mistrovství Evropy, které se koná ve dnech 13.-20.8. v Česku.

Soustředění v Regensburgu byl jediný reprezentační zahraničí vyjezd a proto jsme mu věnovali poctivou přípravu! Termínově se akce bohužel kryla se semifinále Extraligy, a tak jsme byli nucení nechat doma 11 hráčů, kteří byli součástí extraligových zápasů. Ačkoli finální sestava nakonec tvořila 17 hráčů, kluky v týmu to nijak neovlivnilo, ba naopak je to namotivovalo k výborným výkonům.

V pátek 5.8. jsme sehráli přípravné utkání s Německem, které bude na ME jedním z našich soupeřů ve skupině B (18.8. 19:00). Zápas jsme začali aktivněji a ujali se vedení. Soupeři se podařilo na pálce zaútočit a otočil skóre ve svůj prospěch na 3:2. Nasi borci však ke konci zápasu zabrali a po dobře zvládnutém útoku svítilo na tabuli konečné skóre 5:3 pro nás.Součástí soustředění byly i tréninky na zdokonalení souhry v obraně, ujasnění signálů v útoku a rutinní drily. V sobotu 6.8. jsme porovnali síly s místním týmem All Stars, kterého jsme po kvalitním výkonu v obraně a výborné pálce porazli rozdílem 12:1 v 6.směně.

V neděli dopoledne proběhl opět trénink zaměřený na vnitřní souhru IF a kečrů, a krátký blok pro nadhazovače zákončený míči po zemi a ze vzduchu. Od 16:00 hod. jsme pak sehráli další utkání s Německem. Předvedli jsme snad nejlepší výkon během třídnů, bezchybnou hru v poli a konzistentní ptok na pálce a po sedmi směnách jsme měli na kontě další výhru (5:1)

Poslední přípravnou akcí před začátkem ME (13.8. 15:00 Belgie v Ostravě) budou přípravná utkání se Španělskem. Hraje se na Eagles v úterý 9.8. od 17:00 hod. a ve středu 10.8. od 11:00 hod. Po těchto utkáních bude zveřejněna finální soupiska 20hráčů, kteří budou na ME bojovat nejen o medaile, ale i o postup na MS 2023.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací