Nominace na ME juniorů


Juniorská reprezentace absolvovala v Praze závěrečnou přípravu na domácí Mistrovství Evropy, které začne v Ostravě v sobotu 13. srpna v 15:00 hod. zápasem s Belgií.

Po zápasech s Německem v Regensburgu (psali jsme zde) se v úterý a ve středu utkala s výběrem Španělska. To skončilo na posledním ME 2021 na 4.místě a hrát bude na Hluboké ve skupině A. V prvním úterním duelu se soupeři rozešli smírně 2:2, ve středečním česká reprezentace soupeři těsně podlehla 6:7.

Následně po zápase vybral hlavní trenér Ján Jablonka společně s realizačním týmem dvacítku hráčů, kteří se představí na domácím šampionátu: "Rozhodování vůbec nebylo jednoduché a všichni hráči, kteří byli ve finální 28 ješte před soustředením v Nemecku by si zasloužili být na ME. Veřím, ale, že jsme vybrali 20 hráčů/tým, který bude držet při sobě v dobrým i ve zlém." Hráče čeká jen ve skupině pět utkání a pouze dva nejlepší týmy z obou skuin budou hrát následně o medaile. "Samotný turnaj a rozlosování, kdy se hraje během osmi dní semd utkání, bude náročný a dlouhý pro každý tým. Celý turnaj se bude nést v duchu play-off. Každá maličkost bude rozhodovat, každý detail nebo nepozornost nás může připravit o pozitívní koneční výsledek." upozorňuje Jablonka.

Nominace:

1

Michal

Antoň

Eagles Praha

2

Viktor

Beránek

Hroši Brno

3

Matouš

Bubeník

Eagles Praha

4

Viktor

Hluchý

Tempo Praha

5

Tadeáš

Kalčev

Nuclears Třebíč

6

Šimon

Klacl

Draci Brno

7

Vasko

Kolev

Eagles Praha

8

Jan

Kozel

Klasik Frýdek-Místek

9

Benjamin

Morgan

Kotlářka Praha

10

Vítězslav

Nový

Hroši Brno

11

Nicolas

O'Rourke

Tempo Praha

12

Albert

Pražák

Eagles Praha

13

Mathias

Schwarzinger

Hroši Brno

14

Michal

Šindelka

Draci Brno

15

Marek

Štefka

Hroši Brno

16

Matyáš

Trčka

Eagles Praha

17

Ondřej

Vank

Tempo Praha

18

Filip

Votava

Arrows Ostrava

19

Jakub

Winkler

Draci Brno

20

Michal

Zelenka

Tempo Praha

Náhradník          

Michal

Pokorný

Hroši Brno

 

Realizační tým

Ján

Jablonka

head coach

Jakub

Malík

asistent

Petr

Čech

asistent

Tomáš

Duffek

asistent

Matěj

Brabec

asistent

Ondřej

Konvalinka

technický vedoucí

Martin

Kollár

fyzioterapeut

Češi skončili na ME v roce 2021 na 6.místě, samotný turnaj zatím nikdy nevyhráli, ale celkem mají sedm medailí. Tu poslední, bronzovou, z roku 2018. Letos se určitě budou moci spolehnout a domácí fanoušky a věří v plné hlediště jak v Ostravě ve skupině, tak v Brně. „Budeme se snažit předvádět náš nejlepší baseball pro české fanoušky, aby si to užili stejně jako my,“ říká jeden z trenérů Petr Čech.

Na ME startuje 12 týmů, jde tedy o navýšení počtu účastníků oproti minulým šampionátům. Po zápasech ve skupinách postoupí první dva z každé z nich rovnou do semifinále, týmy na třetím a čtvrtém místě budou hrát o konečné 5. a 8. místo a poslední dva pak ve skupině o 9.-12. místo. „Tím, že je na turnaji 12 zemí, vzniká větší prostor pro zaváhání favoritů. Více soupeřů znamená větší šanci na zamotané výsledky a kolečka, čemuž se pokusíme vyhnout. Budeme muset být pozornější a hrát zodpovědně všechny zápasy. Ve skupině máme soupeře, které vůbec neznáme, jako Irsko, Izrael. S těmito týmy nemáme zkušenosti a zápasy vůbec nebudou jednoduché,“ myslí si Čech.

A co by mělo být největší zbraní českých reprezentantů? „Naší nejsilnější stránkou bude podle mě obrana a agresivní baserunning, protože máme v letošním týmu spoustu rychlých hráčů,“ uzavírá dlouholetý reprezentant ČR.

Pro aktuální informace sledujte sociální sítě @baseballczech a @eurobaseball18

Fotogalerie ze zápasu se Španělskem zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací