Junioři se propálili k další výhře


Pro povinnou výhrou nad Irskem dokráčeli v pohodě čeští juniorští reprezentanti ve třetím utkání ME v Ostravě.

Na kopec se postavil hrdina loňského ME kadetů Jan Kozel, a i přes jeden obdržený hit v pohodě společně s obranou udržel čisté konto. „Moc jsem si to užil, házelo se mi moc pěkně. Fungoval na ně fast, sem tam jsem to proložil sliderem. Hodně mi pomohlo, že kluci se s tím nepárali a nasázeli jim hned v první směně sedm bodů. To vždycky hodně pomůže,“ pochvaloval si frýdeckomístecký nadhazovač.

Český útok vzápětí rozjel Benjamin Morgan dvoumetovým odpalem při dvou autech. Následovaly mety zdarma a další a další vydařené odpaly, až se skóre zastavilo na číslovce 7:0. Druhá směna navýšení bodů na české straně nepřinesla, ta třetí ano. To už byl na kopci druhý z irských nadhazovačů, který střídal startujícího Murphyho již v první směně.

Domácí hráči pokračovali v útočném představení a tlaku, a přidávali další body na svou stranu. Nakonec jich bylo celkem 11. Již pátý homerun na turnaji pro český tým odpálil, tentokrát za tři body, Michal Šindelka. „Pálili jsme celý zápas, neuspokojili jsme se. Pro mě to bylo jednoduché, chtěl jsem hit a vyšlo mi to,“ usmíval se po utkání hráč Draků Brno.

Irsko na střídajícího Filipa Votavu v závěru získalo dva bodíky, ale jednalo se už pouze o korekci konečného skóre. Češi odpálili celkem 14 hitů a určitě se dobře naladili na další utkání. V tom je čeká v úterý od 19:00 hod. Izrael.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací