Čtvrté vítězství českých juniorů na ME


Český juniorský tým kráčí zatím domácím evropským šampionátem bez porážky. V posledním utkání ostravské časti turnaje porazil Izrael 13:3.

Čtvrté vítězství se nerodilo lehce. Izrael si vyšlápl na startujícího Vaska Koleva a v polovině druhé směny vedl 3:0. „Určitě jsme si to potřebovali zažít, je lepší, že se to stalo teď, a ne třeba v semifinále,“ řekl k vlažnějšímu začátku českých hráčů nadhazovač Viktor Beránek.

Češi ale ukázali, že na turnaji mají dobrou pálkařskou formu. V dohrávce téže směny získali na dva auty osm bodů. Mety zdarma a české odpaly donutily trenéra Izraele vystřídat startujícího Nadava Machlina.

Třetí směna přinesla další dva homeruny pro české hráče – za plot se trefili Viktor Hluchý za bod a Michal Zelenka za dva body. „V zápase jsme se začali více podporovat, dostali jsme se do drajvu, zahráli všechno v poli a byli nakonec lepší,“ okomentoval zlepšení českého týmu Viktor Hluchý.

Vasko Koleva vystřídal po dvou směnách Viktor Beránek, do hry se dostal také Tadeáš Kalčev. Winner si nakonec připsal hráč brněnských Hrochů Viktor Beránek: „Měl jsem za úkol to držet dole a dávat do hry a to se mi povedlo. Atmosféra byla úžasná, moc jsem si to užil.“

Po dni volna, kdy se týmy přesouvají do Brna čeká české juniory poslední utkání ve skupině s Německem. Češi si mohou k postupu do semifinále dovolit i prohru, ale určitě se chtějí udržet na vítězné vlně. „Musíme pokračovat v drajvu, podporovat se, pálit, stahovat body, hrát defenzivu kterou hrajeme a nadhazovači ať háží strajky a my to všechno v poli pochytáme,“ plánuje autor dvou homerunů Viktor Hluchý.

Fotogalerii z utkání najdete zde

Zápas s Německem se hraje ve čtvrtek od 19:00 hod. na hřišti Draků Brno a opět jej bude možné sledovat na ČT Sport plus.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací