Češi poráží Německo, v semifinále nastoupí proti Nizozemsku


Čeští junioři jedou stále na vítězné vlně. V zápase plném odpalů porazili Německo 15:10 a skončili ve skupině A na 1.místě. V semifinále je čeká Nizozemsko.

Poslední zápas ve skupině s Německem začal český tým parádně – tříbodovým homerunem Michala Zelenky v první směně. Startující Ondřej Vank naopak udržel čisté konto. Když pak přidali čeští hráči na začátku 2.směny dalších šest bodů, včetně dvoubodového homerunu Matouše Bubeníka, vypadalo to na relativně jasné utkání. „Chtěli jsme na ně naskočit od prvního inningu, abychom měli klid, náskok, nějaké body, abychom mohli v poli hrát v klidu a nadhazovači měli nějaký polštář a my měli hru podle našeho tempa,“ přiblížil taktiku do zápasu Michal Zelenka.

Soupeř se ale nevzdal a v dohrávce na českou obranu pořádně zatlačil a po několik metách zdarma a dobrých odpalech získal 4 body. Zápas musel být navíc v této fázi kvůli dešti přerušen. Oba týmy ale zůstaly i po přestávce útočně naladěny, v každé směně viděli diváci několik odpalů a doběhů. Češi vedli po 3 směnách 12:4, po 5.inningu to bylo jen 12:8. Nakonec dotáhl český tým toto utkání po více než třech hodinách do vítězného konce. „S tímto německým týmem prohrávám už od 12let. Toto je po šesti letech konečně moje první výhra nad nimi a jsem za to strašně šťastný,“ neskrýval radost z vítězství autor dvou homerunů na turnaji.

semifinále se v pátek od 19:00 hod. utká s Nizozemskem, jenž obhajuje mistrovský titul. Ve skupině B obsadilo druhé místo, když podlehlo pouze Španělsku, a to v nastavené směně. „Je to hodně silný tým na pálce i v poli, bude to těžký soupeř. Jdeme do toho od začátku naplno, doufáme, že vyhrajeme a půjdeme do finále,“ uzavřel hráč pražského Tempa.

Fotogalerie zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací