Čeští junioři jsou bronzoví!!!


Čeští junioři zvládli utkání o 3.místo a po výhře nad Itálií slaví zisk bronzových medailí. K výhře nad obhájcem stříbra pomohl tříbodový homerun Michala Zelenky a také skvělá obrana českého týmu.

Do utkání vstoupila reprezentace na kopci s Ondřejem Vankem. Toho přivítal lead-off italského týmu Williams Wong dvoumetovým odpalem, a nakonec si také doběhl pro první bod zápasu.

Češi ale dokázali skvěle zareagovat. Hit Viktora Hluchého a meta zdarma pro Morgana znamenaly při jednom autu dvě obsazené mety. Na pálku přišel Michal Zelenka a druhý nadhoz italského startéra poslal daleko za plot v levém poli. Homerun! Již desátý českého týmu v turnaji, a třetí pro Michala Zelenku. „Chtěl jsem jenom lehký singl, aby z toho byl aspoň jeden doběh. Hodil mi dobrý nadhoz, který jsem dobře trefil a zmizelo to daleko,“ popisoval svůj start na pálce hráč Tempa Praha.

Vank společně s obranou v další části utkání drželi italské pálkaře daleko od domácí mety. Češi naopak přidali ve 2.směně ještě bod po doběhu Šimona Klacla. „Moc mi to pomohlo, je to jiný typ házení, když vedu,“ děkoval po zápase spoluhráčům Vank a pokračoval: „Házelo se mi skvěle, bylo to takové uvolněnější. Byl to můj třetí zápas na turnaji a konečně mi to vyšlo.“ Italská obrana pak začala lépe pracovat a střídající nadhazovač Nepoti dokázal český tlak zastavit. Italové vykřesali jiskřičku naděje staženým bodem na začátku 7.směny, kdy už byl na kopci Tadeáš Kalčev. Víc už česká obrana ale nedovolila a po třetím autu na ose Hluchý – Zelenka mohla propuknout bronzová radost.

Hráči si mohli užít děkovných ovací skvělých diváků, vychutnat výhru a zisk medaile „Od začátku jsme fungovali jako tým, na stadionech byla skvělá atmosféra, fanoušci byli úžasní, je to skvělý úspěch, udělali jsme skvělý začátek pro nový realizační tým,“ shrnul turnaj krátce Michal Zelenka.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací