Report z MS U15 Mexiko #1


Do Mexika cestujeme dvěma směry. Česká část výpravy se potkává v pondělí ve 3:00 na Letišti Václava Havla a vyráží směr Amsterdam. Tam nasedáme na let do Mexico City. Druhá část výpravy (4 hráči) letí rovnou z úspěšné Junior League WS po ose Detroit – Atlanta – Mexico City. Obě výpravy se tak potkávají na letišti v hlavním městě Mexika.

No potkávají… Americká výprava v pohodě čeká na místě, ale naše česká si kvůli zpožděnému letu z Amsterdamu dává sprint po letišti. Uměl bych si představit i lepší místo na rychlý přestup než letiště 20milionového města. Nějakým zázrakem však stanovujeme možná světový rekord a za 1 hodinu stíháme orientaci na místě, cestu vlakem mezi terminály, check-in zavazadel, bezpečnostní kontroly i sprint na gate.

Před půlnocí místního času tak dorážíme do Hermosilla, kde nás vítají přidělené asistentky a autobus na hotel. Zní to jako konec problémů, ale není. Musíme totiž projít dalšími covid testy (jedny jsme museli mít už před letem) a tentokrát je zachycen jeden pozitivní hráč. Druhý den navíc musí jeho kontakty na PCR test a těmi neprochází ještě další dva. Do přípravy tak jdeme oslabení o tři izolované.
Pořadatelé nám vyšli vstříc a připravili nám dva tréninkové zápasy s místním výběrem Sonora. Tým je to zajímavý. Několik hráčů patřilo do širšího kádru reprezentace Mexika a bojovalo o účast na turnaji.
Pálkaři stáli proti solidním nadhazovačům, naši nadhazovači se protočili každý po směně a osahali si kopec a míče, se kterými se bude hrát turnaj. Jeden zápas jsme vyhráli jeden prohráli, ale co je důležité, že jsme si mohli osahat hřiště a zápasové tempo ještě než všechno vypukne naostro.

Kromě kvality nás zaujal i fakt, že půlka týmu i v šíleném vedru hrála v dlouhých rukávech nebo dokonce mikinách pod dresem. Asi je pro ně současné počasí ještě chládek.
Pro nás to moc chládek není. Přes den je kolem 36 stupňů, navíc je kvůli dešťům v minulém týdnu i celkem vysoká vlhkost. Globální oteplování dělá co může, ale takové klima přece jen doma ještě nemáme. I proto jsme rádi za přípravné tréninky a zápasy. Hráči si testují, jak na vedro jejich tělo reaguje, jak musí pít a jak pracovat během zápasu s energií. Ta totiž umí v tomto počasí rychle odejít.

Třetí den přichází nepříjemné překvapení – další antigenní testování celého týmu. Tím už naštěstí v pořádku prochází všichni hráči, ale pozitivní je jeden z trenérů. Takže nás asi příští dny čeká ještě další kolo šťourání. Dříve pozitivní hráči jdou na druhý PCR test, který všem vychází negativně. Asi šlo o nějakou novou dvoudenní variantu Covidu. Celá trojice tak opustila izolaci a stihne už první zápas proti Kubě. I dobré zprávy existují.

Pátek začal zápasem Mexiko – Kuba. My máme ještě volno, dáme si jen trénink. Ale další den už půjdeme na to. Začínáme v sobotu proti Kubě ve 23:00 evropského času. Tak nám držte palce.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací