Report z MS U15 Mexiko #3


Ve druhém zápase jsme dostali možnost poprvé hrát na hlavním stadionu turnaje Estadio Sonora. Krásný stadion pro 16 000 diváků s dvěma patry tribun okolo celého hřiště a třemi velkoplošnými obrazovkami je nádherný a už příjezd do podzemních garáží a cesta do dugoutů má úplně jinou atmosféru. Opravdu krásný stadion AA/AAA úrovně.

Druhým soupeřem nám byl Tchaj-wan. Další baseballová velmoc a žebříčkově nejvýše postavený tým ve skupině. Asijské týmy mají trochu jiný styl hry než jihoamerické. Věděli jsme, že nás čeká méně dlouhých odpalů do OF než od Kubánců, ale zároveň velmi houževnatý soupeř, který nedělá chyby a někdy působí spíš jako roboti než děti.

Jako startera určujeme Filipa Němce. Ten začíná dvěma rychlými outy, ale pak si vybírá slabší chvilku. Meta zdarma, dvě trefení, wild pitch a double znamená tři body pro soupeře.
V dohrávce ukazujeme, že taky umíme útočit. První pálkař je ještě out, ale pak přichází tlak. Týna walk, Maty Novotný singl, Tomáš Venhoda trefení, Maty Takeda walk, Nikolas Hluchý RBI singl a jsme na tabuli. Jen je škoda, že situaci s plnými metami nedokážeme přetavit ve více bodů a útok končíme strikeoutem.

Důležitá druhá obrana je bez bodu a tak jdeme zase tlačit. Denis Šmiřák vybojoval leadoff walk a po krádeží ho krásným hitem stáhl pro druhý bod Max Prejda

Do třetí směny vytahujeme z rukávu eso v podobě Viťi Staňka. První pálkař ještě vybojoval bbčko, ale po prvním outu Víťa setřásá nervozitu a už je to jeho zápas. Příští 4 směny jsou bez bodu a nepouští Taiwan do většího tlaku. Jen v páté směně po dvou singlech a divokém nadhozu obsazuje soupeř druhou a třetí metu, ale obrana plní svoji práci a bod nepřipouští.
I soupeřův nadhazovač se rozházel k super výkonu a ve spojení s klasickou asijskou perfektní obranou je skórování hodně složité. Dvakrát obsazujeme první metu, ale vždy hned následuje doubleplay.

Do sedmé směny střídáme nadhoz. Soupeřovi pálkaři už by na Víťu šli potřetí a Maty Novotný je od začátku určený jako náš closer do klíčových okamžiků. V této směně se bohužel ukazuje, proč je Tchaj-wan tak silný soupeř a proč vyhrává tituly, přestože nemá tak urostlé chasníky jako americké týmy. První pálkař získává walk, následují dvě hitové ulívky, sac fly, první chyba v naší jinak perfektní obraně a soupeř odskakuje na pro něj už pohodlný náskok. Situaci si pak v dohrávce ještě radši pojistil a vytáhl na nás svého closera, který už nás nenechal zápas znovu zdramatizovat.

Dnešní report se psal o dost příjemněji než ten minulý. Předvedli jsme kvalitní výkon ve všech oblastech hry a do sedmé směny hráli zcela vyrovnaný zápas se světovou velmocí. Jsme moc rádi, že se s tím kluci takto poprali. Vyzdvihnout musím výkon Vítka Staňka na kopci, který soupeře na 4 směny vynuloval. Ale pochvalu zaslouží i naše obrana a útok. Byl to krásný zápas.

Dnes večer nás čeká Mexiko. Je to pro nás třetí šance zaskočit favorita. S Tchaj-wanem už to bylo blízko a věříme, že sebevědomí získané z tohoto zápasu si přeneseme do dalších bojů. Začínáme v 19:30 místního času. V ČR nám můžete fandit od 4:30 ráno.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací