Report z MS U15 Mexiko #4


Po vyrovnané bitvě s Tchaj-wanem, kde jsme překvapili asi všechny lidi zde (a trochu i sami sebe) nás čekal zápas s Mexikem. To mělo za sebou těsné prohry s Kubou i Tchaj-wanem, a stejně jako my už tedy mělo jistotu, že se bojů o medaile nezúčastní. Pro tým, novináře i fanoušky je to tu velké zklamání.

No a my jsme ho chtěli ještě prohloubit. Viděli jsme, že se domácí výběr na turnaji trápí a že jsou k poražení. I hráči v minulém zápase poznali, že jde hrát s kýmkoli a chtěli podobný výkon předvést znovu. Protože jsme očekávali početnou návštěvu temperamentních domácích fanoušků, zvolili jsme za startujícího nadhazovače Dana Sobotku. Přestože je v našem výběru nejmladší, tak má klidnou hlavu a věděli jsme, že ho jen tak něco nerozhodí. Diváků nakonec zas tolik nepřišlo, asi kvůli neuspokojivým výsledkům domácího výběru, ale o divočinu jsme se Sobovi postarali sami chaotickou hrou v obraně. Zatímco proti Tchaj-wanu naše defenzíva šlapala jak švýcarské hodinky, dnes jsme si vybrali hned několik slabších chvilek.

První bod jsme soupeři darovali hned v první směně a dva body pro Mexiko ve třetím inningu si taky za rámeček nedáme. Ještě hůř nám mohlo být ve čtvrté směně. Soupeř obsadil druhou a třetí metu bez outu a hrozilo, že zápas definitivně zlomí. Dan Sobotka však vzal zodpovědnost na sebe, další dva pálkaři Mexika odchází se strikeoutem a důležitou obranu držíme s nulou.
V útoku jsme pravidelně obsazovali mety. Kromě druhé směny jsme v každém útoku měli běžce na metě a ve třech směnách i ve skórovacích pozicích. V těch nejdůležitějších chvílích nám ale chyběl ten jeden rozhodující odpal. Dvakrát si soupeř pomohl skrze doubleplay.

Po čtyřech skvělých směnách vystřídal Sobotku na kopci Honza Novák a navázal na něj dalším dobrým výkonem. Za dvě směny Mexiku nic nepovolil a tři pálkaře vyprovodil strikeoutem. Bohužel se nám nepodařilo dotlačit body, a tak dobré výkony našich nadhazovačů dnes přišly vniveč. 

Na jednu stranu jsme hrdí, jaký posun za uplynulý rok hráči ukázali a jaké zápasy tu hrajeme. Na tu druhou, každý si pamatuje jen vítěze a časem si nikdo na těsnou prohru nevzpomene. Kdybychom Tchaj-wan nebo Mexiko porazili, baseballový svět by si to pamatoval ještě dlouho a to nás mrzí.

Nechceme se poměřovat s Guamem nebo Jižní Afrikou. Chtěli jsme jít o úroveň výš a ve skupině týmů ze třetích míst se porvat o výhru proti Kolumbii a Venezuele. Dnes nás čeká den volna vyplněný tréninkem a ve středu od 19:30 Francie. Ve skupině týmů ze čtvrtých míst chceme ukázat, že náš baseball patří o úroveň výše. 

Poslední dny jsme získali respekt baseballových velmocí, jejich trenéři na nás už na hotelu a na hřišti koukají jinak než na začátku turnaje. Před prvním zápasem si MLB skauti nepřišli vyfotit lineup, nikoho jsme nezajímali, proti Mexiku už ano. To jsme si vybojovali a chceme si to udržet.

Fotogalerie z turnajde zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací