Report z MS U15 Mexiko #5


Do zápasu s Francií jsme šli s dvojitou motivací. Chceme ukázat, že patříme mezi lepší týmy než ty, co bojují o 10. místo a navíc jsme cítili dluh za loňský rok. Finále ME skončilo kvůli dešti za remízového stavu a zlato jsme brali na základě výsledků ze skupin. Nyní přišel čas, kdy se loňské finále „dohraje na hřišti“. 

Stejně k tomu přistupovala Francie. Jejich trenéři hráčům každý den naordinovali workout pod našimi okny, stejně tak před námi dělali týmové meetingy. Vzájemný zápas tu pro ně byl tím nejdůležitějším. Startujícím nadhazovačem byl Matyáš Novotný. Ten byl s týmem i na loňském ME a tak dobře chápal, o co všechno hrajeme. Francouzi podle očekávání nasadili technického nadhazovače, který házel jeden changeup za druhým.

Pro naše pálkaře to byla pořádná změna. Doteď museli spíše reagovat na rychlost a čelit nadhozům 80mph a víc. Najednou na ně létaly míče o dost pomaleji a opravdu nám to způsobovalo velké problémy. Přesto se ve druhé směně ujímáme vedení. Denis Šmiřák pálí se dvěma outy singl, Dan Sobotka vybojoval BB a následují dva RBI singly od Kryštofa Martinka a Maxe Prejdy. V obraně nemáme tentokrát díky skvělému Matymu Novotnému mnoho práce. První hit si Francie připisuje až ve čtvrté směně. Hned je z toho ale tlak. Dva hity těsně mimo dosah našeho IF znamenají běžce na druhé a třetí metě s jedním outem. Odpovídáme ale dvěma strikeouty a držíme nulu.

Pojišťovací body přidáváme v sedmé směně. Maty Takeda získává leadoff walk a to je konečná pro francouzského startera. Další nadhazovač bojuje s kontrolou a díky ulívce, dalšímu bbčku a dvěma divokým nadhozům skórujeme další dva body. Maty Novotný nepřipouští žádný další tlak a připisuje si vítězný complete game.

Získáváme tak první výhru na turnaji a potvrzujeme zlato z loňského ME. Na turnaji jsou s námi ve skupině o umístění další dva soupeři, které musíme porazit. Guam a JAR. 

Po šesti dnech konečně mohou týmy opustit hotel a tak jsme si jako odměnu za výhru a pěkné výkony proti top soupeřům udělali odpoledne výlet k tichému oceánu do městečka San Carlos. Další den je v plánu trénink a večer návštěva zápasu v TOP6. S Guamem hrajeme v pátek 2.9. v 15:00 hod. místního času.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací