Eagles a Draci se utkají ve finále Extraligy U21

V sobotu se rozehraje finálová série Extraligy hráčů do 21 let. V ní se utkají baseballisté Eagles Praha a brněnských Draků.

Draci Brno obhajují zlato z minulé sezony a pokud by vyhráli i letos, tak by to byl jejich osmý titul v řadě. Jenže v základní části s Eagles dokázali v šesti utkáních vyhrát pouze dvakrát se skóre 24:46. Brňané se ve finále budou opírat zejména o výkony svých nadhazovačů. V základní části totiž měli Draci nejlepší týmové ERA (4.07) ze všech celků soutěže. Nejlepším mužem jejich rotace je letos jednoznačně Dominik Polgár, který nastoupil do třinácti duelů, v nichž získal 10 výher. Celkem odházel 66.1 směn s ERA 2.17 a 76 strikeouty. Polgár také vede celou soutěž v počtu odházených kompletních zápasů, když až šestkrát nepustil v utkání žádného jiného spoluhráče. Draci po zisku druhého místa v základní části narazili v semifinále na Hrochy, s nimiž v minulém roce svedli finálovou bitvu v této kategorii. Svého městského rivala nakonec porazili ve dvou zápasech, čímž si zajistili postup do finálové série.

Jakožto vítěz základní části, budou mít baseballisté Eagles Praha výhodu domácího prostředí v prvním, třetím a eventuálně i v pátém rozhodujícím utkání. Pražanům navíc může sebevědomí dodávat fakt, že letos Draky v základní části dokázali v sérii jako jediní porazit. Největší síla týmu je zejména na pálce, když v základní části ve třiceti zápasech Eagles doběhli pro 261 doběhů, což je o 44 doběhů více, než měli Hroši Brno. Pražané se můžou pochlubit také dobrou disciplínou v pálkařském boxu, když jako jediný celek letos získal více než 200 met zdarma. Stejně jako Draci navíc semifinálovou sérii s Třebíč Nuclears prošli bez zaváhání a po výhrách 13:4 a 8:3 si zajistili postup do finále.

Eagles Praha mají jistotu, že díky postupu do finále, minimálně zopakují své nejlepší umístnění v Extralize U21. V sezoně 2018 totiž skončili na druhém místě, když ve finále podlehli právě Drakům. Pražané ale určitě pomýšlejí nad historickým triumfem, navíc když se jim v kádru sešlo mnoho talentovaných hráčů, kteří dostávají příležitost i v mužské kategorii. Na kopci se tak můžou opřít o výkony Alberta Pražáka, případně Tadeáše Zavadila. V poli a na pálce mají k dispozici Michala Antoně, Davida Bauera, Šimona Blažka a další. Podobně jsou na tom také Draci, když i v jejich kádru najdeme několik hráčů z letošního mistrovského celku mužské Extraligy, jako Martin Pernička, Jakub Winkler a další. I proto letošní finále opět slibuje kvalitní baseballovou podívanou.

Letošní titul získá tým, který ve finálové sérii získá tři výhry. První utkání se hraje již tuto sobotu 3. září od 16:00 na Eagles Parku. Nejpozději vítěze poznáme v neděli 11. září, kdy je na programu případný pátý duel. Kromě finále se v sobotu rozehraje také série o 3. místo, kterou obstarají neúspěšní semifinalisté Hroši Brno a Třebíč Nuclears.