Report z MS U15 Mexiko #6


Na Guam jsme měli trochu spadeno už před zápasem. Na hotelu mají pokoje blízko nám a žádný tým tu nedělá takový bordel jako oni. 

Startujícím nadhazovačem byl Víťa Staněk, kterému skvěle vyšel relief proti Tchaj-wanu. Věřili jsme, že na tento svůj výkon naváže. A to se mu povedlo. Dovedl zápas až do sedmé sněmy, kde předal štafetu Honzovi Novákovi a společně se postarali o no-hitter. Ale pojďme popořadě… 

Vítězství se totiž nerodilo úplně snadno. Opět jsme se trochu trápili na pálce, zejména s technickými nadhozy a zápas byl o hodně nervóznější, než by se ze skóre mohlo zdát. Chvilku to vypadalo, že tentokrát utečeme soupeři už v první směně, ale běžce na metách jsme v body proměnit nedokázali. Poprvé jsme skórovali ve třetí směně, kdy dlouhý dvoumetový odpal předvedl Ondra Trendl a po posunu a krádeži doběhl pro první bod. I tady mohlo být bodů více, ale plné mety už jsme v další bod neproměnili.

V dalších směnách se zápas proměnil v souboj nadhazovačů a na mety se ani jeden tým moc nepodíval. My vůbec, soupeř tam byl párkrát po BB, ale pomohli jsme si outem z pick-offu a skvělou práci odvedl náš catcher Jakub Brown, který chytil dvě krádeže.

Po celozápasové impotenci jsme v dohrávce šesté směny naopak rozjeli velké útočné představení. Vše začal triplem po pravé lajně Matyáš Novotný, Denis Šmiřák ho stáhl RBI singlem, následovaly dvě hitové ulívky, 2RBI double Jakuba Browna, RBI hit Ondry Trendla a squeeze bunt Maxe Prejdy. Suma sumárum 5 bodů a o vítězi zápasu bylo rozhodnuto.

Víťa Staněk předváděl na kopci velmi dobrý výkon, ale bylo na něm vidět, že mu postupně dochází síly. Pátá s šestá směna už neměly tu kvalitu jako ukazoval na startu zápasu. Navíc se blížil i povolený pitch count. S jedním outem jsme sáhli do bulpenu pro Honzu Nováka. Na toho možná trochu dolehla nervozita, že musí udržet no-hitter a první dva pálkaři získávají metu zdarma. Pak už ale přichází sac-fly a groundout a můžeme slavit další výhru na turnaji.

V sobotu 3.9. 10:30 místního času nás čeká poslední zápas turnaje. Soupeřem nám bude tým z Jihoafrické republiky. Před zápasy o umístění jsme si dali úkol získat tři výhry. Ze dvou třetin máme splněno. Půjdeme si pro poslední výhru.

Fotografie ze zápasů od Pavla Prejdy zde

 

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací