Reprezentace zahájila přípravu na WBCq


Víkendovým soustředěním v Ostravě zahájil mužský národní tým závěrečnou přípravu před Kvalifikací World Baseball Classic.

Turnaj se koná v Regensburugu od 16. září a Česko do něj vstoupí v sobotu 17. září od 13:00 hod. proti vítězi duelu Španělsko vs. Jihoafrická republika.

Manažer týmu Pavel Chadim naordinoval svým hráčům kromě tréninkových jednotek také několik přípravných zápasů s Německem a Španělskem. „Většina sportovců má raději zápasy než tréninky a kvalitní soupeři, které se podařilo domluvit, nás mohou dobře prověřit.“

V Ostravě na víkendovém soustředění chyběli někteří hráči extraligových finalistů Draků a Hrochů, kteří dostali prostor k regeneraci. Ostatní absolvovali dva dny nabité tréninky obrany, souhry, hry v nastavené směně a také pohybu po metách v útoku. „Kluci dostali trochu do těla, ale nikdo se nezranil a pršelo jen chvíli, takže jsem spokojený,“ řekl k první fázi přípravy Chadim.

V úterý 6. září tým odstartuje herní část přípravy. V pražské Krči ho čekají dvě utkání s Německem, následuje utkání se stejným soupeřem v Heidenheimu. V týdnu před začátkem turnaje pak české hráče prověří reprezentace Španělska. Do Regensburgu tým odjíždí ve středu 14. září.

Vedle zkušených hráčů jako Jakub Hajtmar nebo Petr Zýma se na turnaj připravují i mladíci, kteří si okusili mužský národní tým v roce 2021 na ME v Itálii. „Přípravu v Ostravě hodnotím kladně. Jsme skvělá parta,“ řekl k víkendovému drilu nadhazovač David Mergans a pokračoval: „Na zápasy se těším. Otestovat naši kvalitu před turnajem s takovými soupeři, co víc si přát.“ A jak vidí hráč Draků Brno, který letos působil v itálské Serii A šance české reprezentace na postup? "Celý tým chce ukázat ten nejlepší baseball. Jdeme to turnaje s nejvyššími cíli a hlavně chceme, jako vždy, dobře reprezentovat svou zem."

Rozpis přípravných zápasů (Eagles Praha):
úterý 6.9. 18:30 Německo
středa 7.9. 13:00 Německo
pondělí 12.9. 18:30 Španělsko
úterý 13.9. 13:00 Španělsko

Přijďte se podívat na nejlepší evropský baseball a povzbudit české reprezentanty před odjezdem na důležitý turnaj.

Pokud to máte daleko, můžete vše sledovat na ČT Sport plus

Všechny fotografile z tréninkového kempu naleznete zde (autor: Ladislav Svěnčík).

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací