Těsná prohra s Německem v prvním přípravném zápase


Češi zahájili herní přípravu před kvalifikačním turnajem WBC prvním zápasem s Německem, kterému podlehli 0:1.
Celé utkání patřilo nadhazovačům a obranám a rozhodl ho homerun Daniela Aldriche hned v první směně.

Česko zahájilo zápas na kopci s Markem Minaříkem, který až na tento odpal držel německé pálkaře zkrátka. Během pěti odházených směn rozdal 5 strikeoutů. Dobře se se svou rolí popasovali také Jeff Barto, Michal Kovala a dohazující Lukáš Hlouch. I ti drželi německé pálkaře daleko od možnosti zisku dalšího bodu.

Oba týmy předváděly výborné výkony v poli, čeští pálkaři měli párkrát také trochu smůlu, když jejich rovné linedrivy skončily v rukavicích německých hráčů. K bodu byli nejblíže v dohrávce 8.směny, kdy se Filip Smola dostal až na 2.metu, ale při odpalu Vojtěcha Menšík předvedla německá obrana další skvělý zákrok a zahrála třetí aut.

Němci v utkání představili několik posil se zkušenostmi z MLB jako např. Arona Altherra nebo Briana Flynna. Češi naopak mladé baseballové naděje Michala Kovalu a Milana Prokopa. O jediné dva hity se postaral zkušený Martin Červenka. Němečtí hráči byli o něco úspěšnější a dobré odpaly posbírali celkem čtyři.

Příprava pokračuje ve středu dalším utkáním, hraje se od 13:00 hod. v krčském areálu a utkání bude opět možné sledovat na ČT sport plus. Tentokrát s komentářem Jakuba Staříka a Jakuba Sládka.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací