Druhé utkání opět pro Španělsko


Druhé přípravné utkání mezi Českem a Španělskem skončilo vítězstvím španělského týmu 10:7. Šlo o útočně laděný zápas, ve kterém diváci viděli celkem 25 dobrých odpalů, z toho 5 homerunů. Češi tak i podruhé se Španělskem prohráli, ale Martin Mužík na zápasech viděl i pozitivní věci: "Série ukázala to, že se každým dnem zlepšujeme. Kluci se dostávají do pohody."

Český výběr začal výborně, na startujícího nadhazovače Elio Silvu nastoupili hráči opravdu důrazně. Po sérii hitů a také s pomocí chyb obrany se ujali vedení 4:0. Španělé se však z toho nepříjemného začátku utkání oklepali a díky dvěma dvoubodovým homerunům srovnali stav zápasu na 4:4 po 2 směnách. A nakonec šli i do vedení. Skóre ale srovnal dvoubodovým homerunem na začátku 5.směny Martin Mužík, který tak přivítal nového nadhazovače Španělska Rhinera Cruze, jenž hrál na WBC v roce 2013.

Soupeř však dále ukazoval svou pálkařskou sílu a čtyřmi body v 6.inningu převrátil utkání definitivně na svou stranu. Poslední změnu ve skóre pak přinesl další homerun Martina Mužíka. "Dnes mi to sedlo, je to velká změna oproti Nadstavbě o Extraligu. Jsem rád, že jsem se dostal do svého standardu," pochvalovala si posun ve výkonu opora Sokola Hluboká.

Českým startujícím nadhazovačem duelu byl Lukáš Ercoli, kterého do třetí směny vystřídal Filip Čapka. Na prkně se představili také David Mergans a Jake Rabinowitz. Na pálce se kromě Mužíka dařilo také Matěji Menšíkovi se třemi hity.

I přes porážku byl s výkony týmu v obou zápasech spokojen i asistent trenéra David Winkler: "Udělali jsme pár chybiček, ale myslím, že se s nimi dá hrát a jsou k poražení."

Ve středu už se tým přesouvá do místa konání turnaje, tedy německého Regensburgu. Ve čtvrtek i v pátek ho čekají tréninky, v sobotu od 13:00 hod. pak první zápas.

Fotogalerie zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací