Jdeme na Španělsko


Česko čeká v prvním utkání Kvalifikace WBC Španělsko, které vyhrálo nad Jihoafrickou republikou 5:4.

Hrát se bude v sobotu od 13:00 hod., pokud nenastanou nějaké posuny kvůli deštivému počasí. Se Španělskem bude český tým letos hrát už potřetí. Na PBT Česko prohrálo 2:3, ale zápas musel být kvůli dešti ukončen už v 7.směně. Dalšími zápasy byla příprava bezprostředně před startem turnaje. V úvodním duelu Česko podlehlo posilněnému týmu o hráče z MLB 1:7, ve druhém po hezkém souboji 7:10.

Večer před utkáním proběhla v Českém domě tisková konference s manažerem týmu Pavlem Chadimem, kapitánem Petrem Zýmou a Markem Chlupem.

Vybrané odpovědi z tiskové konference:
Pavle, co očekáváš od vstupu do turnaje?
Chceme hrát hezký baseball, na takové zápasy jsme se připravovali. Věřím, že to, na co jsme se připravili se nám podaří zahrát, aby byli fanoušci spokojeni.

Co můžeš říct k nominaci hráčů? Všechny určitě překvapilo, že v ní chybí hráči jako Sogard, Barto a Johnson...
Snažili jsme se udělat pasy pro čtyři hráče - Erica Sogarda, Johna Husseyho, Jeffa Barto a Jakea Rabinowitze. U tří to vyšlo, ale dva z nich jsou zranění - Hussey a Sogard. Jake Rabinowitz je tu s námi. U Barta se to o pár dní bohužel nestihlo.

Marku, jak se ti líbí atmosféra v reprezentaci, kde je teď hodně mladých hráčů?
Líbí se mi to moc. Sledoval jsem kluky při PBT, byl jsem v kontaktu s trenérem. Soustředění proběhlo skvěle, nemůžu si na nic stěžovat. Byli jsme jako tým pohromadě, což se mi líbilo. A já to beru jako výhodu pro nás, že jsme byli celou dobu spolu.

 

Petře, ty máš za sebou i předchozí kvalifikaci 2016. V čem je to letos jiné než v Mexiku?V Mexiku to bylo zajímavé v tom, že jsme si uvědomili, že jsme schopni hrát s každým, že je v zásadě jedno s kým hrajeme. Tento přístup se nám pak vrátil rozdílovou výhrou nad Německem. Pak jsme odehráli dvě výborná utkání s Mexikem a Nikaraguou. Bylo to o změně přístupu a nastavení mysli v hráčích. To chci pomoci přinést týmu. Na hřišti určitě necháme všechno.

Na celou TK se můžete podívat zde

Pokud český tým zvítězí, bude hrát v úterý od 19:00, pokud prohraje čeká ho další utkání hned v neděli od13:00 hod.

Sestava českého týmu zde
Sestava španělského týmu zde

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací