Pálkaři Španělska byli nad naše síly


Český národní tým bohužel nedokázal v úvodním utkání Kvalifikace WBC vyzrát na španělskou reprezentaci a prohrál vysoko 7:21. V neděli ho tak čeká Francie, jež podlehla Velké Británii 4:14. Vítězství znamená pokračování a udržení na dějí na postup, porážka konec.

Španělští pálkaři nastoupili na startujícího Marka Minaříka s velkou ofenzivní silou a hned v první směně se po dvou hitech a homerunu Jesuse Ustarize ujali vedení 3:0. Český tým kontroval homerunem lead off Vojtěcha Menšíka, ale to bylo bohužel na dlouho všechno. "Sedli si na naše nadhazovače, to jsme nečekali. Proti 21bodům se těžce hraje," řekl k útoku soupeře Marek Chlup.

Soupeř si udržel útočné naladění i do druhé směny, kdy se dostal po dalších hitech a bohužel také nepřenostech obrany do vedení 5:1. To bylo pro manažera Pavla Chadima signálem k vystřídání nadhazovače. Na kopec se postavil Ondřej Satoria, kterému pomohla dostat se z inningu obrana. Skvělým zákrokem v pravém poli se blýskl Marek Chlup a Martin Červenka si zapsal chycenou krádež. V dohrávce měli čeští hráči naději na skórování, ale ze dvou obsazených met nedokázali nic vytěžit.

Do třetí směny nastoupil na české straně do hry Daniel Padyšák, který sice obdržel dvoubodový homerun, ale to bylo nakonec ze španělské strany v této směně všechno. 

K vysoké rozdílové výhře přivedla Španělsko 5.směna, ve které bodovalo hned dvanáctkrát. České obraně nepomohlo ani časté střídání nadhazovačů, kdy se na kopci představili Rabinowitz, Čapka a Hlouch. Zápas tak za stavu 2:21 mířil ke konci. "Asi si nás v přípravě nakoukali, určitě jim pomohl i vítr. První dva míče, které na mě šly mě hodně překvapily," okomentoval nepříjemné větrné a chladné počasí Chlup hrající v pravém zadním poli. Čeští pálkaři se ale nevzdali a využili střídání španělského nadhazovače k prodloužení utkání a úpravě skóre na konečných 7:21. Sólo homerun odpálil Marek Chlup, následovala chyba španělské obrany po odpalu Martina Červenky, homerun Matěje Menšíka a následně back to back homerun Martina Mužíka. Domů se nakonec dostal i střídavší Filip Smola, a Češi si tak alespoň vybojovali prodloužení utkání o dvě směny. "Nebyl na nás žádný tlak, byli jsme uvolnění a to nám asi pomohlo. Z toho se poučíme a věřím, že s tím půjdeme do zápasu i zítra," okomentoval úspěšný útok v 5.směně autor jednoho ze čtyř českých homerunů Marek Chlup.

Zápas doprovázela skvělá kulisa, kterou vytvořili čeští fanoušci. Děkujeme!

Utkání s Francií se hraje v neděli od 13:00 hod. a český tým do něj jde s vírou ve vlastní síly: "„Na zápas se těšíme. Čekáme výhru, myslím, že jsme silnější tým a měli bychom je porazit a postoupit do dalšího kola,“ uzavřel hráč pražských Eagles.

Fotogalerie z utkání zde
Statistiky ze zápasu zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací