Výhra nad Francií posouvá Česko v turnaji dále


Česko porazilo Francii, udrželo se v turnaji a v naději na postup na WBC. Výborné výkony nadhazovačů a produktivní pálka, to byly hlavní atributy k zisku druhé výhry v historii české účasti na kvalifikačních turnajích WBC.

Českým hráčům vyšel výborně začátek střetnutí. Startující Lukáš Ercoli společně s obranou nepovolili Francii žádný větší tlak. Naopak lead off českého lineupu Vojtěch Menšík se opět trefil až za homerunový plot a pro bod se po dalších odpalech dostal také Petr Zýma. "Vojta hraje neuvěřitelně. Tým to určitě zklidní. Bylo důležité se dostat na začátku do vedení," řekl k výbornému začátku zápasu Martin Červenka.

Obrana pak fungovala i v dalších směnách, byť se francouzští pálkaři již více dostávali na mety. V 5. inningu Lukáše Ercoliho vystřídal Martin Schneider a se situací dvou obsazených met bez autu si společně s obranou poradil výborně.

Český útok rovněž nebyl bodově úspěšný, a tak se skóre měnilo až v dohrávce 6. směny. V ní rozjel na dva auty úspěšný český atak dvoumetovým odpalem do pravého pole Jakub Hajtmar. Vojtěch Menšík a Petr Zýma dostali metu zdarma a Marek Chlup odpálil krásný hit opět do pravého pole, po kterém se na domácí metu dostali Hajtmar i Menšík. Česko se tak ujalo vedení 4:0 a Francie musela sáhnout k další změně nadhazovače, který už více bodů v tomto inningu nepřipustil. "Všichni nadhazovači atakovali strike zónu, drželi jsme se nad stavem, hodně jsme je drželi mimo fast," pochvaloval si catcher Martin Červenka. Spokojený byl i startér Lukáš Ercoli: "Šel jsem do zápasu s tím, že věřím Martinovi. Hrozně jsem si to užil, stoprocentně jsem mu věřil a co mi řekl, jsem se snažil hodit. Věděli jsme, že je důležité do zápasu dobře vstoupit. To se nám podařilo a celý zápas jsme měli ve svých rukách."

Výhru čeští hráči definitivně zpečetili v samotné koncovce duelu. Pro pátý bod doběhl po dvoumetovém odpalu Dubového Martin Mužík. Pro šestý a sedmý pak v dohrávce 8.hry Martin Červinka, jenž vystřídal jako pinch runner Petra Zýmu, a Marek Chlup. Do hry se dostal také Marek Krejčiřík, který vystřídal Matěje Menšíka. Čestný francouzský bod získal Leo Jiminian v 8.směně. Závěrečný útok už jim i díky výkonu střídajícího Michala Kovaly na kopci nevyšel. "Jsem moc rád, že jsme vyhráli, a že nemusíme domů. V úterý se popereme o postup, abychom mohli hrát ještě ve středu," uzavřel Martin Červenka.

Lukáš Ercoli i Martin Schneider odházeli po 8směnách, tři hity trefil Marek Chlup, tři RBI zapsal Martin Červenka. 

Děkujeme všem fanouškům, kteří zavítali v nevlídném počasí na stadion. Byli jste opět slyšet. A děkujeme samozřejmě za podporu i fanouškům, kteří nás sledovali u obrazovek. Těšíme se na vás i při úterním utkání, neváhejte přijet, vstupenky ke koupi určitě  budou.

Další utkání čeká české hráče až v úterý od 13:00 hod., kdy se utkají s vítězem zápasu mezi domácím Německem a Jihoafrickou republikou. Zápas se hraje v pondělí od 12:00 hod.

Fotogalerie zde
Rozhovory s Lukášem Ercolim a Martinem Červenkou zde

 

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací