Čeští baseballisté to dokázali!


Čeští reprezentanti porazili Španělsko 3:1 a postoupili na turnaj World Baseball Classic, tedy turnaj těch nejlepších profesionálních baseballistů.

Česko nastoupilo poprvé na turnaji v roli hostujícího týmu, a tedy jako první do útoku. Španělský startér Medrano začátek lineupu k ničemu nepustil a Česko tak poprvé nezískalo v první směně žádný bod. Na druhé straně se jako startující nadhazovač představil Martin Schneider, který obvykle takováto utkání na kopci tzv. zavírá. Španělští pálkaři byli úspěšnější a svého lead-off hráče dostali až na domácí metu.

Český tým se ale v další směně polepšil. Martin Červenka byl sice čtvrtý český strike out v řadě, ale Matěj Menšík byl trefen nadhozem a Martin Mužík odpálil svůj druhý homerun v turnaji a čeští hráči se tak dostali do vedení 2:1.

Španělsko se naopak nedokázalo v dalších třech směnách prosadit, obrana pracovala skvěle, zejména vnější polaři zahráli těžké míče, a tak přišel čas pro další český útok a další homerun, celkově 10., v turnaji. Tentokrát poslal obrovskou ránu do levého pole Marek Chlup, čímž zajistil českým barvám dvoubodový náskok 3:1. Španělsko pak v dohrávce téže směny naplnilo mety, ale žádný bodový příděl na svou stranu z této situace nevytěžilo.

Český tým pokračoval v 5.směně v tlaku, obsadil bez autu dvě mety a donutil španělské trenéry k výměně nadhazovače. Medrana, který měl v tu dobu na svém kontě 72 nadhozů a 8 strike outů, vystřídal Yeudy Gardia a dobře rozjetý český útok dvěma strike outy zastavil. Ani dohrávka skóre nezměnila. Nadhazovači pokračovali ve skvělé práci i v dalším inningu, takže na metu se nepodíval žádný z hráčů. Martinu Schneiderovi ale bohužel docházely nadhozy, jejichž počet je na těchto turnajích omezen a maximem je 85 nadhozů. Český univerzál, který tento turnaj pouze nadhazoval, skončil přesně na tomto počtu a za potlesku a respektu všech diváků pustil své místo na kopci Marku Minaříkovi.  Tomu se první duel proti stejnému soupeři úplně nepovedl, ale toto byl prostě jiný den a jiný zápas. Čeští hráči navíc pokračovali ve skvělém obranném výkonu. Když už španělští pálkaři překonali nadhozy Marka Minaříka, byl tu neskutečný příhoz Marka Chlupa z pravého pole až na domácí metu a aut. Prosadit se ale nedokázali ani čeští pálkaři, a tak drama pokročilo až do dohrávky 9. směny. Česko stále vedlo 3:1 a potřebovalo zahrát 3 auty.

První španělký pálkař dostal metu zdarma, další odpálil na Martina Mužíka, který hrál aut na druhé metě. Česko tak mělo jeden aut a běžce na první metě, pokus o zvrat v rozhodnutí o safe na první metě pomocí challenge nevyšel. Následoval hit od Lina a obsazené dvě mety stále s jedním autem. Další odpal, vysoký luft, skončil v rukavici Vojtěcha Menšíka. Zbývalo zahrát jeden aut. Na pálku se postavil Engel Beltre, jenž v utkání odpálil dvoumetový odpal. Tentokrát ale hned první nadhoz Marka Minaříka odpálil přímo do rukavice Martina Mužíka na první metě, který bez problémů zahrál třetí aut.

Radost českých hráčů i fanoušků tak mohla naplno propuknout.

Fotografie zde

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací