O víkendu se odehraje čtvrtfinále ČBP mužů


Česká baseballová komunita stále žije skvělým úspěchem v kvalifikaci o postup na World Baseball Classic. Na domácí scéně ale na týmy čekají boje ve čtvrtfinále Českého baseballového poháru a fanoušci tak můžou v akci vidět i některé hráče, kteří v Regensburgu vybojovali historický úspěch.

Do této fáze se probojovalo všech osm celků, které letos působily také v Extralize. Díky tomu, že vítěz poháru si zajistí druhou místenku v Poháru Mistrů, dostala tato soutěž větší náboj. Navíc většinu mužstev již opustily jejich zahraniční posily a musí tak spoléhat převážně na české hráče.

Jedním z celků, které bude mít k dispozici dva cizince, je Třebíč. Klub z Vysočiny by měl mít v sestavě dvojici Jeffrey Barto a Ryan Johnson, která byla mezi možnými posilami Česka pro turnaj v Regensburgu. V poháru ale samozřejmě hrát můžou, což je pro klub z Vysočiny pozitivní zpráva. Soupeřem jim ale budou letošní mistři Draci Brno. „Proti Drakům to jsou vždy těžká utkání. Prostor pro chyby je menší a je potřeba hrát dobře. Kvalitní nadhoz, obrana a včasné odpaly jsou pokaždé receptem na vítězství, a to v jakémkoliv zápase,“ uvědomuje si před sérii Jeff Barto. Draci jsou historicky nejúspěšnějším klubem v Českém baseballovém poháru, když vyhráli 18 ročníků. V tom posledním v sezoně 2019 se radoval z celkové výhry jejich výběr juniorů, když ve finále porazil právě Nuclears.

Stejně jako Draci, tak také Arrows Ostrava jakožto loňský finalista Extraligy, byli nasazení až do čtvrtfinále. Ostravský klub se ale v nejvyšší soutěži neprobojoval ani do semifinále a v poháru si tak může spravit chuť. To ostatně platí i pro Techniku Brno, která letos bojovala o udržení. Oba kluby ale vědí, jaké je to pohár vyhrát, když v minulosti již ČBP vyhráli. Ostrava jednou v sezoně 2014. Technika dokonce tříikrát, ale poslední úspěch je již hodně fousatý, protože přišel v roce 2004.

Také další sérii obstarají dva celky, které již v minulosti pohár vyhrály. Navíc to bude opakováním letošní série o třetí místo v Extralize, v němž dokázali baseballisté Eagles Praha urvat bronzové medaile svému městskému rivalovi Tempu Praha. Letošní vzájemná bilance ale vychází o něco lépe pro hráče Tempa, kteří vyhráli 5 ze osmi duelů mezi těmito týmy. Navíc Tempo již čeká 28 let na druhé celkové vítězství v poháru, což je momentálně nejdelší doba pro jakéhokoliv předchozího vítěze ČBP. V Eagles si naopak pohárový triumf z roku 2016 pamatuje i část současného kádru.

Pouze v sérii mezi Hrochy Brno a Sokolem Hluboká nabídne souboj dvou týmů, v němž ani jeden ještě Český baseballový pohár nevyhrál. Hroši ale letos prožili nejlepší sezonu v klubové historii, když v Extralize dokráčeli až do finále. Protože však letos nemají postup na evropské poháry zajištěný oba finalisté nejvyšší soutěže, tak musí Brňané o místenku bojovat v Poháru. Jenže Sokol Hluboká má letos ze vzájemných utkání lepší bilanci, když Hrochům v základní části Extraligy uštědřil dvě prohry. Hroši budou spoléhat na to, že na pálce je opět potáhne Dan Ondroušek, jenž byl nejlepším pálkařem v těchto zápasech s pálkařským průměrem .545. Na straně Hluboké se zase nejvíce dařilo Martinu Mužíkovi, jenž ve třech duelech napálil 13 met a stáhl 5 doběhů.

Čtvrtfinálové série se hrají na dvě vítězná utkání. Vítězové postoupí do semifinále, které se bude hrát o týden později. Všechny zápasy můžete sledovat na tv.baseball.cz. Sobotní pražské derby a nabídne také ČT Sport Plus.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací