Známe semifinalisty ČBP mužů


Uplynulý víkend přinesl čtvrtfinálové zápasy Českého baseballového poháru. Po nich je jisté, že prvenství z posledního ročníku neobhájí baseballisté brněnských Draků.

Draci Brno mohli letos vyhrát již devatenáctý Český baseballový pohár. To se nakonec nestane, protože ve čtvrtfinále nestačili na Třebíč Nuclears. Tým z Vysočiny dokázal Draky přehrát ve dvou utkáních a zajistit si postup dále. Již v prvním duelu Nuclears přehráli soupeře 11:5 a do druhého tak šli s psychickou výhodou. V nedělním zápase se pak třebíčští mohli spolehnout na svůj nadhoz, který Brňanům nepovolil ani jeden doběh. Důležitých pět směn jim dal startující, teprve sedmnáctiletý, Petr Tretera. Na jeho výkon navázal hostující bullpen a Třebíči tak stačil jediný doběh, aby vyhrála i druhé utkání série a postoupila dále.  Americký trenér Nuclears Jeff Barto po postupu do semifinále nešetřil chválou svých mladých svěřenců: „Byl to dobrý víkend. Po dlouhé sezóně bylo na čase, aby se někteří z našich mladých kluků prosadili. Potřebovali jsme vidět, čeho jsou někteří z nich schopni bez dalších zahraničních posil v týmu.“ Konstatoval Jeff a pokračoval v hodnocení: „Jsem nesmírně hrdý na naše mladé hráče, kteří nastoupili do zápasů a hráli výborně v útoku i v obraně. Nadhoz v obou utkáních byl fenomenální. Zejména pak v podání Petra Tretery. Těšíme se, až uvidíme, čeho jsou tito mladí kluci schopni proti dalšímu týmu mistrovského kalibru v semifinále.“

Série mezi Hrochy Brno a Sokolem Hluboká začala již v pátek na jihu Čech. Nakonec v ní měla jednoznačného postupujícího, když Brňané vyhráli 11:0 a v sobotu pak 16:1. V obou případech se neodehrálo plných devět směn a Hroši si tak vybojovali postup ze čtvrtfinále nejrychleji ze všech celků. V semifinále tak narazí na Třebíč Nuclears.

Pražské derby mezi Tempem a Eagles slibovalo vyrovnané zápasy, ale nakonec z toho byl jasný postup celku z Krče. Eagles dokázali výborně vstoupit do série, když v prvním utkání vedli 7:0 již po dvou směnách a nakonec duel dotáhli k výhře 13:4. Ve druhém utkání na svém hřišti předvedl  výborný výkon Tomáš Duffek, který vydržel na kopci Eagles celých devět směn a pálkařům Tempa povolil pouze jeden doběh. Tým z Krče tak po výhře 8:1 mohl slavit postup do další fáze poháru. Tempo tak nedokázalo svému soupeři vrátit prohru ze série o 3. místo v letošní Extralize.

V poslední sérii na sebe narazili Technika Brno a Arrows Ostrava. Také v tomto případě se nejednalo o vyrovnaný souboj, když Arrows ve dvou duelech Technice nadělili 31 doběhů a sami povolili pouze 8. Brněnský tým po vysoké prohře 1:16 v prvním utkání vstoupil do nedělní odvety nažhavený a čtyřmi doběhy v první směně se dostal rychle do vedení. Jenže Arrows se nevzdali a díky dvěma dobrým směnám nakonec otočili utkání ve svůj prospěch. Díky tomu se tak můžou radovat z postupu mezi nejlepší čtyřku, což se jim letos v Extralize nepodařilo. V semifinále však narazí na bronzový tým letošní extraligové sezony Eagles Praha.

Semifinále Českého baseballové poháru je na programu již následující víkend a bude se opět hrát na dvě vítězná utkání. Vítěze pak čeká kromě trofeje také účast v Poháru mistrů v roce 2023.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací