Skokani a Blesk budou bojovat o vítězství v První lize


Účast Skokanů Olomouc ve finálové sérii je určitě překvapením. V ZČ První ligy skončili na 4.místě a postoupili do zápasů o Extraligu, ale tam už se jim vůbec nedařilo a získali pouze 4 výhry.

Boj Blesku Jablonec o titul naopak překvapením není. Tým měl po vítězství v ZČ První ligy ještě větší ambice a chtěl se poprat o postup do Extraligy. V Nadstavbě mu však vůbec nevyšel začátek, kdy prohrál 10 zápasů v řadě, a finiš pak stačil už jen na 4.místo. Forma ale zjevně jabloneckým vydržela do vyřazovacích bojů v První lize, kam byli nasazeni přímo do semifinále. V něm si poradili s Olympií Blansko 2-0 na zápasy. V prvním utkání (3:2) se mohli spolehnout na výkony nadhazovače Angela Vílcheze, jenž vydržel na kopci celých 9 směn během kterých rozdal 10 strike outů. I ve druhém zápase (10:0) kraloval nadhazovač Blesku. Tentokrát to byl Ramon Ulacio, který odházel no-hitter. Během osmi směn pak přidal 16 strike outů.

Skokanům sice soutěž o postup do Extraligy nevyšla, ale semifinále s Kotlářkou zvládli skvěle a vyhráli v sérii 2-0. Obě utkání se hrála v Praze na Markétě, ale domácí prostředí se nakonec neukázalo jako výhoda. Skokani vyhráli 3:2 a14:9 a mohou se těšit na boj o zlato.

Finálová série mezi Skokany a Bleskem startuje v sobotu 1.10. v Olomouci, pokračuje pak příp. doubleheaderem v neděli v Jablonci. Hraje se na dvě výhry. Ve vzájemných zápasech v ZČ První ligy se týmy rozešly smírně, v Nadstavbě o Extraligu se z pěti utkání čtyřikrát radoval Jablonec.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací