Ve finále ČBP mužů Arrows a Hroši


V uplynulém týdnu byly na programu zápasy semifinále Českého baseballového poháru. Ty určily dvojici postupujících do letošního finále. V něm se nakonec utkají Arrows Ostrava a Hroši Brno.

Ostravští baseballisté ukázali velkou vůli po vítězství, protože v zápasech s Eagles Praha dokázali pokaždé otočit nepříznivě se vyvíjející skóre. V pátečním duelu totiž marně hledali recept na výborně házejícího Tomáše Duffka, který jim v sedmi směnách nepovolil ani jeden doběh. Boris Bokaj na kopci Ostravy ale také házel velmi dobře a Eagles se proti němu prosadili jen jedním doběhem. Ostrava tak duel zlomila ve svůj prospěch až v osmé směně, kdy stáhla dva body. Stav 2:1 vydržel až do konce, ačkoliv domácí měli v závěru běžce ve skórovací pozici.

Ve druhém utkání dokonce Eagles vedli ještě výrazněji, když před dohrávkou čtvrté směny vedli již 7:2. Jenže v páté směně musel z kopce Vasko Kolev a proti bullpenu Pražanů Arrows rozjeli velkou ofenzívu. V dohrávce páté směny nakonec dokázali stáhnout devět doběhů a dostali se do vedení. To pak v dalších dvou směnách ještě navýšili a zápas tak skončil po sedmi směnách za stavu 17:7.

„V pátek to byl moc hezký zápas reprezentačních nadhazovačů,“ řekl po sérii Petr Zýma z Eagles Praha. „Tam nám to uteklo v závěru. Na druhou stranu se moc líbil. Ve druhém utkání jsme tušili, že to bude střelnice. Pak se nám Vasko vyházel, protože má pitch limit. Pak se to spustilo. Nemáme tady sedm až osm lidí ze základu. Nějaká viróza nám smetla hráče. Ale to není výmluva. Chtěli jsme vyhrát, ale nedopadlo to.”

„První zápas byl velmi kvalitní. Řekněme nadhazovačsky celkem dominantní, s lepším koncem pro nás. Aleš Navrátil pro nás stáhl dva doběhy v osmé směně“ přidal své hodnocení také hrající manažer Ostravy Boris Bokaj. „V sobotu jsme měli pomalejší start. Zápas nevyšel moc našemu startérovi, ale nenechali jsme se tím rozhodit. Matěj Satoria z bullpenu nám pak dal klid a pálky ožili. V páté směně jsme skórovali devět doběhů a zápas byl rozhodnutý.” Bokaj si pochvaloval také to, že tým dokázal dvakrát otočit nepříznivé skóre. “Něco to ukazuje o týmu, že máme vůli a chceme hrát. I když můžeme spekulovat o atraktivitě poháru. Ale když už tu jsme, tak chceme vyhrát.”

Dva hodně vyrovnané utkání přinesla druhá série mezi Hrochy Brno a Třebíč Nuclears. V obou z nich dominovali nadhazovači na obou stranách, ale po výhrách 3:2 a 2:0 postupují dále brněnští baseballisté. Svým výkonem zaujal zejména devatenáctiletý Matěj Netopilík, který ve druhém duelu odházel kompletní zápas bez umožněného doběhu. Kromě toho si do statistik připsal 11 strikeoutů.

Ve finále se tak utkají Arrows Ostrava a Hroši Brno. Série se odehraje nadcházející týden a vítězem se opět stane tým se dvěma výhry. Navíc letošní vítěz Českého baseballového poháru si zajistí místenku v evropských pohárech.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací