Výběry do reprezentace U12 - I. kolo


V neděli 23. října proběhlo na Tempu první kolo výběrů do reprezentace U12. Na dopolední část se nám přišlo ukázat 51 hráčů z Čech a odpoledne 54 z Moravy. Celkem bylo přihlášeno 114 hráčů, 9 bylo řádně omluveno.

Hráči byli v obou blocích rozděleni do šesti skupin a čekalo je šest stanovišť. Vzhledem k podzimnímu počasí jsme museli část testů (nadhoz, pálku a infield) udělat v hale a tři zbývající (outfield, agility a běhání) jsme mohli provést venku. Na závěr pak hráči v hale absolvovali beep-test.

Druhé kolo výběrů nás čeká až 18.února 2023 v hale, opět na Tempu, a zveme na něj 51 hráčů z prvního kola výběrů. Protože je to dlouhá doba, budeme od hráčů, pozvaných do druhého kola, požadovat vyplňování tréninkových deníků. Informace a vzor pošleme klubovým trenérům a rodičům vybraných hráčů. Požadujeme, aby hráči deníky vyplňovali alespoň jednou týdně, samozřejmě mohou i častěji, a jednou měsíčně nám je posílali ke kontrole. Chceme mít přehled o tom, že dělají něco navíc mimo klubový standard. Přes zimní období je potřeba, u všech hráčů, zapracovat na fyzické a atletické připravenosti, na obratnosti a posílení střední části těla. Agility testy, které dělali na prvních výběrech, budeme opakovat i v únoru a je jenom na hráčích, jaké zlepšení předvedou. Bez fyzické kondice nebudeme mít šanci se srovnávat s nejlepšími týmy na MS. Podnebí na Taiwanu je neporovnatelné s tím naším. Hráči si musí uvědomit, že budou hrát v teplotách přes 30oC ve stínu a v téměř 100% vlhkosti. Z tohoto důvodu je potřeba trénovat usilovně a nebát se vystoupit ze své komfortní zóny. Proto tolik apelujeme na dobrou fyzickou připravenost.

Nadhazovači by měli, ve spolupráci s klubovými trenéry nadhazovačů, pracovat na zlepšení mechaniky pohybu, systematicky pracovat na používání change-upu a na lokaci nadhozů. Uvědomujeme si, že není jednoduché během zimy najít prostory a v nich dostatek času na pravidelné házení. Velmi doporučujeme házet častěji než jen jednou týdně. Právě i touto pravidelností budou hráči posilovat ruce, které budou na jaře, kdy se dostaneme ven na hřiště, silnější a odolnější. Simulaci long-tossu lze docílit i házením do sítě na krátkou vzdálenost. Nadhazovači prostě potřebují házet, házet, házet.

Pálkaři by měli pracovat na loadu (udržet váhu a ruce vzadu), vedení pálky skrz zónu (držet barel pálky vzadu) a na časování fast-ball vs. off-speed. V průběhu přípravy, a na obou hlavních turnajích, se budeme setkávat s těžkými nadhozy, se kterými se hráči ještě ani nemuseli potkat. Střídání rychlostí, umísťování apod. Proto je dobré, aby na to byli připraveni.

Polaři by měli pracovat na pohybu proti míči (nehrát staticky), rovnat nohy a boky do směru hodu a čtecím kroku při chytání míčů ve vnějším poli. Měla by se z toho pro ně stát „rutina“, aby o tom nemuseli přemýšlet a soustředili se na samotný míč. Chytání rutinních míčů by měl být úplný základ, na kterém by měli začít dále stavět – míče do stran (kolem vs. back-hand / fore-hand), short-hop vs. vysoký odskok apod.

Pokud by kterýkoliv z hráčů, či klubových trenérů, potřebovali radu, na co se zaměřit, co trénovat apod, tak jsme připraveni poradit a konzultovat co a jak dál. Je v našem společném zájmu, aby hráči byli na další kolo výběrů co nejlépe připraveni a schopni se poprat o svou šanci obléknout reprezentační dres.

Všem, kteří se nám přijeli ukázat, děkujeme za snahu a přístup a vybraným hráčům gratulujeme.  Hráči, kteří nebyli vybráni by ale měli pracovat stejně tvrdě, jako ti vybraní, protože, stejně jako každý rok, mají šanci se do výběru vrátit.
Dále bych chtěl poděkovat externím trenérům, kteří nám pomohli zvládnout to velké množství adeptů na dres národního týmu.

Za realizační tým U12
Jan Žlábek

Vybraní hráči do II. kola

  PŘÍJMENÍ A JMÉNO TÝM
1. Beran Mikuláš Eagels Praha
2. Bruckner Šimon Olympia Blansko
3. Cacek Adam Hippos Brno
4. Čermák Lukáš Sokol Hluboká
5. Černecký Jan Eagles Praha
6. Ďásek Dennis Hroši Brno
7. Diviš Matěj Hroši Brno
8. Edmár Tadeáš Hroši Brno
9. Foret Tobias Hroši Brno
10. František Fišer Technika Brno
11. Friedmann Robin Technika Brno
12. Hora Matěj Sabat Praha
13. Horák Daniel Eagles Praha
14. Hromádka Adam Ježci Jihlava
15. Klimeš Tadeáš Olympia Blansko
16. Kliner Dominik  Třebíč Nuclears
17. Kotouček Kryštof Tempo Praha
18. Krátký Ondřej Třebíč Nuclears
19. Kronďák Ralf Tempo Praha
20. Kroutil Josef Draci Brno
21. Kupský Adam Hroši Brno
22. Labuť Ondřej Miners Kladno
23. Major Max Draci Brno
24. Malý Dominik Hroši Brno
25. Mazánek Tomáš Orli Choceň
26. Míka Robin Kotlářka Praha
27. Molnár Ondřej Hroši Brno
28. Němec Petr Hippos Brno
29. Nesňal Aaron Draci Brno
30. Novák Jan Třebíč Nuclears
31. Panáček Jan Eagles Praha
32. Plíhal Vojtěch Eagles Praha
33. Poláček Ondřej Rytíři Trutnov
34. Polakovič Martin Technika Brno
35. Röschl Jakub Eagles Praha
36. Rybák Daniel Eagles Praha
37. Sionko Šimon Arrows Ostrava
38. Staňka Filip Draci Brno
39. Šidlo Jan Tempo Praha
40. Šimánek Ondřej Ježci Jihlava
41. Šlenc Oliver Eagles Praha
42. Štěpánek Dominik Olympia Blansko
43. Takeda Cameron Draci Brno
44. Tesařík Filip Tempo Praha
45. Vailand Robert Draci Brno / Bulls 
46. Váňa Jakub Sokol Hluboká
47. Vrba Lukáš Sabat Praha
48. Vydra Teodor Rytíři Trutnov
49. Weiss Marek Sabat Praha
50. Zeman Antonín  Orli Choceň
51. Žďárek David Hroši Brno

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací